Jesteś tutaj: Strona główna

Portal EkoExpo.pl szuka nowych właścicieli :)

Drodzy.  Ze względu na zmianę naszego biznesu, pragniemy sprzedać portal Ekoexpo.pl, który ma bardzo długą historię. Jest jednym z pierwszych polskich projektów o ekologii i naturalnym podejściu do życia. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 503 139 171 lub... »
​​

POLECAMY

Pokarmy pij a wodę jedz - mówi stare chińskie przysłowie...

Woda jest bezcennym darem, a jednocześnie, przynajmniej w Polsce czy Europie, traktujemy ją jako oczywistość. Nie zastanawiamy się nad tym czy rano będzie woda w kranie, aby umyć zęby, czy wziąć prysznic. A jednak bez wody nie byłoby możliwe wiele rzeczy...

Już pięć minut na łonie przyrody poprawia samopoczucie

Ile czasu należy przebywać wśród zieleni, by jak najwięcej skorzystało na tym nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne? Wystarczy już pięć minut – twierdzą autorzy publikacji w amerykańskim dwutygodniku „Environmental Science and Technology”.

Kiedy się rozwodzicie, starannie dzielcie wasze inwestycje

Podczas negocjowania rozwodu, wiele par poświęca stosunkowo mało uwagi kontom emerytalnym i inwestycyjnym. Widzą w nich pulę pieniędzy, którą mogą po prostu podzielić na pół. To błąd.

Jak zadbać o zwierzęta zimą?

Zimą zwierzęta wymagają naszej szczególnej ochrony i pomocy. Dotyczy to nie tylko domowych pupili, ale także dzikich zwierząt oraz ptaków. Warto pomagać czworonożnym i skrzydlatym przyjaciołom. Trzeba to jednak robić rozsądnie, ponieważ np. nieumiejętne dokarmianie może im bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak zatem sprawić, by zima nie dokuczyła zwierzętom za bardzo? Oto kilka prostych rad. Pokazujemy też, jak w łatwy sposób przygotować w domu karmnik dla ptaków – wystarczą plastikowe butelki i kawałek sznurka.

Rzeźby z lnu

 Z miłości do recyklingu, naturalnych materiałów i sztuki powstały niesamowite rzeźby. Temat zwierząt, a konkretnie psów, wydaje się być wdzięczny, ale nie dajmy się zwieść pozorom. To wyzwanie. Nie lada sztuka.

Zrównoważone SPA i Wellness, czyli czym dzisiaj przyciągnąć klienta

Turysta poszukujący zdrowego trybu życia, relaksu i autentycznych doświadczeń? Nie, to nie książkowa definicja turysty odpowiedzialnego, a potencjalnego klienta SPA. Co jeszcze łączy SPA i Wellness z turystyką zrównoważoną? I jak te synergie wykorzystać do stworzenia lepszego i ciekawszego produktu turystycznego?

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych

Akcja Bałtycka zaprasza już po raz trzeci na obchody Światowego Dnia Ptaków Wędrownych na Półwyspie Helskim w dniach 9-10 maja 2015. Tematem przewodnim międzynarodowych obchodów święta w 2015 r. jest hasło „Energia – uczyńmy ją bezpieczną dla ptaków”.

EKO - QUIZ

Sprawdź swoją ekologiczną wiedzę i przekonaj się jakim typem eko – gwiazdy jesteś?Inowacyjna gospodarka