Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » RODZINA

RODZINA

Kiedy się rozwodzicie, starannie dzielcie wasze inwestycje

Podczas negocjowania rozwodu, wiele par poświęca stosunkowo mało uwagi kontom emerytalnym i inwestycyjnym. Widzą w nich pulę pieniędzy, którą mogą po prostu podzielić na pół. To błąd.

Zobacz więcej..

Dzieci płaczą z czystej złośliwości

Z najnowszych badań wynika, że dzieci płaczą w nocy, bo są złośliwe.Kamery zainstalowane w dziecięcych pokojach wykazały, że dzieci tak rozplanowują w czasie swe wycie, aby wypadało dokładnie wtedy, kiedy rodzice otwierają butelkę wina albo po raz pierwszy od 3 miesięcy przymierzają się do odbycia stosunku seksualnego.

Zobacz więcej..

Weź sklepik w swoje ręce

Z danych GUS-u wynika, że w 2014 roku działało w Polsce ponad 4 mln firm, a ich liczba wciąż rośnie. Najlepiej radzą sobie mikroprzedsiębiorstwa, czyli jednoosobowe działalności gospodarcze, które wyrabiają 30 proc. polskiego PKB. Jak grzyby po deszczu wyrastają firmy ze zdrową żywnością, naturalnymi kosmetykami, ekologicznymi ubraniami. Podobnie jest ze zdrowymi restauracjami, które propagują ideę slow food. Dlaczego zatem sklepiki szkolne nie mogą być zdrowe? I jaki biznesplan powinny mieć, by nie zamykać się z powodu nowych przepisów Ministra Zdrowia?

Zobacz więcej..

Marionetka czy dojrzały człowiek

Marionetka czy dojrzały człowiek - wpływ dzieciństwa na bycie wygranym lub przegranym w dorosłym życiu. Władcza i silna osobowość opiekunów ma bardzo duży wpływ na budowanie skryptu życiowego malucha. Dziecko czuje się bezradnie, nie może nic zrobić. Boi się, że nie spełni oczekiwań.
Zobacz więcej..

Magiczne koło

Magiczne koło zawiera paradygmaty, wartości, przekonania, nawyki, wierzenia, wyobrażenia o sobie samym, oczekiwania, zasady moralne, którymi kierujemy się w życiu. Rodzina pisze scenariusz naszego życia – tak czy nie? Uważam, że sami kształtujemy swoje życie, jednak w oparciu o programy, jakie wpisano nam w dzieciństwie. Wychowujemydzieci do 12. roku życia, o czym pisałam w poprzednich artykułach, później możemy powielać skrypty życiowe lub dokonywać zmian. Dla przypomnienia: są księżniczki (zwycięzcy w życiu), żaby (przegrywający) i żyjący według banalnego skryptu.
Zobacz więcej..
p.jpg

Życie zaczyna się po karierze

Jaka powinna być emerytura? Statystyczni Polacy odpowiadają: pewna, bezpieczna i godna. Mieszkańców krajów zamożniejszych i bardziej rozwiniętych takie minimum przestało już zadowalać.
Zobacz więcej..
a-150x150.jpg

Life Is For Enjoyment. Życie jest po to, aby się cieszyć.

Wszyscy otrzymujemy piękny prezent - życie. Akronim L*I*F*E  zawiera głębszą myśl. Można w nim dostrzec sugestie - jakie powinno być życie. Radość i zadowolenie napełnia nas energią, zapewnia dobre funkcjonowanie organizmu. 

Zobacz więcej..
-szczesliwym.jpg

Na początku była myśl

Czym jest myśl? Nie ma jednoznacznej definicji.  Czy człowiek „niemyślący”, wykonujący polecenia jest mniej wartościowy od myślącego samodzielnie? Kiedyś prawdopodobnie tak postrzegałam tzw. bezmyślność; dzisiaj, gdy zmieniłam perspektywę rozumienia sensu życia, relacji i celów jednostki nie odważyłabym się wygłaszać takich stwierdzeń. 

Zobacz więcej..

Klasówka w słuchawkach - ADHD

Świetnie odnajdują się w show -biznesie, bo nie ma miejsc, do których nie pójdą, ludzi, których nie zaczepią, granic, których nie przekroczą. Jedyny kłopot to brak zahamowań, z którym borykają się od dziecka. Wcześnie rozpoczynają współżycie, wpadają w narkotyki, alkohol i przestępstwa. Z ADHD się nie wyrasta, ale można z nim żyć. Najpierw jednak trzeba wiedzieć, że się je ma.
Zobacz więcej..

Edukacja domowa

W Polsce istnieje już spora grupa rodziców, którzy zabrali się za taką właśnie formę edukacji własnych dzieciaków. Nie każdy ma możliwość, bo praca na to nie pozwala, lub po prostu brakuje czasu. Jednak zawsze "dla chcącego nic trudnego".

Zobacz więcej..

Cuda z tektury

Zabawki Kid-Eco to tekturowe konstrukcje zamków, domków i namiotów dla najmłodszych dzieci. 

Zobacz więcej..

Wychowanie bezpieluchowe

Od pierwszego dnia życia dziecko zachowaniem sygnalizuje rodzicom swoje potrzeby. Prawidłowe rozpoznawanie oznak głodu, bólu, zimna i innych odczuć malucha jest najtrudniejszym zadaniem młodych rodziców.

Zobacz więcej..

Pozwólcie nam żyć, kiedy jesteśmy młodzi i odłożyć ambicje na później

Zamiast nagradzać ludzi za to, że rezygnują z rodziny i dzieci, i poświęcają się wyłącznie pracy, takie firmy, jak Apple czy Facebook, mogłyby pomóc zmienić amerykańską kulturę korporacyjną.

Zobacz więcej..

Odwlekana dorosłość

Jednym z najważniejszych trendów demograficznych ostatniego dwudziestolecia jest późniejsze wchodzenie młodych w dorosłość. Może to lepiej. Według szeroko zakrojonych badań, prowadzonych w USA od lat 70., każda następna generacja coraz później kończy edukację, staje się niezależna finansowo, zakłada rodziny i ma dzieci. 
Zobacz więcej..

Domy spokojnej starości – nowy biznes w Polsce

 
W domy opieki dla osób w podeszłym wieku zaczęły inwestować duże, znane firmy, takie jak Luxmed czy KGHM. W polską branżę weszli także zagraniczni inwestorzy, wśród nich Anderson Holding, pierwsza u nas zachodnia sieć domów dla seniorów. Chce do 2020 r. zainwestować 80 mln euro, by stworzyć nawet 40 placówek. Sektor publiczny nie ma dobrej oferty dla tych, którzy chcieliby pogodnie i bez trosk żyć w wieku dojrzałym.
Zobacz więcej..

Lekarze nie potrafili postawić diagnozy. Upór matki uratował życie Zacharego

Przez szereg tygodni musiała biernie przyglądać się cierpieniom syna. Suzanne Groah, lekarka, patrzyła na swoich kolegów po fachu, którzy nie potrafili ustalić właściwej diagnozy i zastanawiała się, czy nadal chce zajmować się medycyną. Jej opinie i pomysły dotyczące leczenia dziecka nie były brane pod uwagę.

Zobacz więcej..

Top trendy w edukacji

Jak będzie wyglądać szkoła przyszłości? Dzieci będą się uczyć odpowiedzialności, współpracy i samodzielnego myślenia. Będą w tym pomagać nie tylko nauczyciele, ale również firmy i ich nowoczesne technologie.
Zobacz więcej..

Żyj dłużej i podziękuj ekonomii

W krajach rozwiniętych oczekiwana długość życia to jakieś 80 lat - prawie dwa razy tyle, co 100 lat temu. Wskaźnik ten mówi, ile będzie żył ktoś, kto urodził się dzisiaj, jeśli obecne wzorce śmiertelności się nie zmienią. Ale one się zmieniają – na lepsze.

Zobacz więcej..

Listy dla ziemi

Start „Listów dla Ziemi” w Warszawie, we wtorek 15 kwietnia b.r. o godz. 11.00 na pl. Bankowym w Warszawie (dziedziniec  Urzędu Miasta) Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z akcją „Listy dla Ziemi”.  Inauguracja przygotowana jest wspólnie z Urzędem Miasta w ramach „Partnerstwa dla Klimatu"
Zobacz więcej..

Rodzice żyjący z opieki społecznej przekazują swym dzieciom „kulturę zasiłkową”

W przeszłości badania naukowe wykazały, że dzieci wychowane w rodzinach utrzymujących się z opieki społecznej, są bardziej skłonne żyć na zasiłku, kiedy dorosną .Jednak powodem tego nie są po prostu bieda czy zły stan zdrowia.

Zobacz więcej..

Bądź szczęśliwy. Geny to wynagrodzą.

 

Bądź szczęśliwy. Geny to wynagrodzą. Naukowcy przyjrzeli się, jak pozytywne podejście do życia wpływa na ekspresję genów. Badacze z UCLA przez 10 lat badali, w jaki sposób ludzki genom reaguje na stres, smutek, strach i inne negatywne emocje. 

Zobacz więcej..
06Medium.jpg

Narodowość w genach

Wygląd zupełnie się nie liczy, podobnie jak obywatelstwo czy rodzinna historia. Dziś uczeni mówią: pokaż mi swoje DNA, a powiem ci, kim jesteś! Wyniki potrafią być zaskakujące.

Zobacz więcej..

Jadalne przybory plastyczne

Czy znasz skład materiałów plastycznych używanych przez twoje dzieci, czy zadowalasz się informacją „nietoksyczne”? A ile razy zdarzyło się, że twoje dziecko w twórczym szale spróbowało farb, kredek, ciastoliny czy kredy? 

Zobacz więcej..
24022.jpg

Rodzinny spacer – szczęście, zdrowie i dobra kondycja

Okazuje się, że rodzinne spacery to zanikająca tradycja. Niedawno przeprowadzone badania naukowe wykazały, ze dwie trzecie ludzi na całym świecie nie chodzi na rodzinne spacery, mimo iż mają one korzystny wpływ na nasze zdrowie, kondycję i życie rodzinne. 

Zobacz więcej..
6880.jpg

Koniec z niezdrowym jedzeniem w szkołach

Rada Ministrów pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy PSL dotyczący ograniczenia sprzedaży żywności śmieciowej w szkołach − poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Zobacz więcej..
6560.jpg

Walczyć z dzieckiem..

Przesuwaj granice, kłóć się z drugim rodzicem, płacz utul batonikiem, a na koniec przeorganizuj całe dotychczasowe życie, gdy pojawi się młodszy braciszek. To jeden z wielu przepisów na potwora. A potwór w tym przypadku to dziecko, z którym zaczynamy walczyć.

Zobacz więcej..

Wiersz "Ziemia" - Wiktoria Lelewa


Zapraszamy na chwilę refleksji.

Zobacz więcej..
pg

Pomysły na jesienny spacer

Za oknem jesienna pogoda. Jednak spadające liście i deszczowe kałuże nie są nam straszne! Oto kilka atrakcji dla naszego malucha, które możemy mu zapewnić będąc poza domem.

Zobacz więcej..
jpg

Zabawki wielorazowego użytku

W Nowej Zelandii, Stanach zjednoczonych  i wielkiej Brytanii bardzo popularne są wypożyczalnie zabawek.

Zobacz więcej..

Stop jednorazowym pieluchom !

Pieluszki wielorazowe kojarzą się nam z kłopotliwym praniem i prasowaniem tetry. Tymczasem pieluszki wielorazowe to coś zupełnie innego. Składają się z dwóch części połączonych ze sobą napami lub rzepem. Perwsza to tzw. Otulacz którego zadaniem jest przytrzymanie w miejscu chłonnego wkładu, który wymienia się i pierze.

Zobacz więcej..

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka