Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » TURYSTYKA

TURYSTYKA

Zrównoważone SPA i Wellness, czyli czym dzisiaj przyciągnąć klienta

Turysta poszukujący zdrowego trybu życia, relaksu i autentycznych doświadczeń? Nie, to nie książkowa definicja turysty odpowiedzialnego, a potencjalnego klienta SPA. Co jeszcze łączy SPA i Wellness z turystyką zrównoważoną? I jak te synergie wykorzystać do stworzenia lepszego i ciekawszego produktu turystycznego?

Zobacz więcej..
XS.jpg

Taśma w parku zamiast Egiptu

Do surfowania nie potrzeba morza, a do wspinaczki gór. Z odrobiną chęci i pomysłem, wakacje w mieście można przeżyć lepiej i zdrowiej niż w kurorcie.
Zobacz więcej..

Co z tym Detroit?

Czy można napisać biografię miasta? Można spróbować. Wielkie metropolie, jak wielcy ludzie mają swój styl, charakter, osobowość. Mają też swoją młodość, wiek dojrzały i śmierć. O tym, jak pełne niegdyś życia miasto umiera, możemy się przekonać, przyglądając się dzisiejszemu Detroit.  

Zobacz więcej..

Minimaliści czyli jak znaleźć czas i wolność

Wiele pisze i mówi się o minimalizmie. Co stoi za tym słowem? „Słownik Języka Polskiego” podpowiada: „ograniczenie do minimum potrzeb, wymagań, dążeń itp”. Czy ludzie, którzy uczynili z minimalizmu swój styl życia, zgodziliby się z taką definicją? Sądzę, że nie. Przekonany minimalista nie skupia się na tym, czego się wyrzekł, ale na tym, co zyskał.

Zobacz więcej..

TIR pod wysokim napięciem

Władze Kalifornii zdecydowały się wdrożyć e-Higway – ekologiczny system transportowy firmy Siemens, który wykorzystuje elektryczną sieć trakcyjną do napędu tirów. Będzie to pierwsze komercyjne zastosowanie takiego rozwiązania na świecie.

Zobacz więcej..

Życiowy eksperyment

Trzynaście lat temu Joanna Posoch zamieniła własną firmę brokerską na warmińską wieś. Poruszyła niebo i ziemię, by dziś mieszkać wśród łanów lawendy. Udało się, bo lubi się uczyć i kocha eksperymenty.

Zobacz więcej..

Podróż dookoła świata - 1426 dni!

Graham Hughes, 33-latek z Liverpoolu, to pierwszy człowiek na świecie, któremu udało się dotrzeć do wszystkich 201 krajów świata bez korzystania z pomocy samolotu.

Zobacz więcej..

Czy warto wyjeżdżać?

Polska zajęła 31. miejsce w globalnym rankingu World Prosperity Index obejmującym 142 kraje świata, wytwarzające łącznie 99 proc. światowego PKB. W ubiegłym roku Polska była w tym rankingu na miejscu 34.

Zobacz więcej..

Miliarder wprowadza nielimitowany urlop dla pracowników

Jeden z najbogatszych Brytyjczyków i twórca potężnego imperium biznesowego, miliarder sir Richard Branson, postanowił zrewolucjonizować grafik urlopowy swoich pracowników.

Zobacz więcej..

Rajskie miejsca na ziemi

Są na świecie miejsca, które pomagają nam sobie wyobrazić, jak może wyglądać raj. Ci, którzy je odwiedzili są prawdziwymi szczęściarzami. Innym pozostają marzenia, bo niewielu stać na pobyt w raju...

Zobacz więcej..

3 największe parki narodowe na Świecie

Park Narodowy Grenlandii – największy na świecie park narodowy, znajdujący się na terenie północno-wschodniej Grenlandii. Rozciąga się na powierzchni 972 000 km² i od 1977 stanowi jeden z rezerwatów biosfery UNESCO. A jakie są inne parki?

Zobacz więcej..

Autostopem przez świat

Najlepszym sposobem na poznanie świata jest podróżowanie autostopem. Żaden inny środek transportu nie daje tylu okazji do kontaktu z mieszkańcami krainy którą zwiedzamy. Szkoda, że niektórzy nie szanują tego dobrodziejstwa i psują opinię autostopowiczów.

Zobacz więcej..
3874.jpg

Backpackig, tramping - co to takiego?

Forma indywidualnej turystyki wyjazdowej, polegająca na odbywaniu podróży, zazwyczaj zagranicznych, często do krajów egzotycznych z punktu widzenia podróżującego. Uprawiają ją zazwyczaj osoby młode, niekiedy niejako z przymusu – z powodu ograniczonego budżetu, częściej jest to świadomy wybór backpackera. Taki model turystyki czynnej ma na celu zaspokojenie głównie potrzeby poznawczej, na dalszym planie pozostaje więc funkcja wypoczynkowa czy uprawianie turystyki specjalistycznej. Warto?

Zobacz więcej..
37822.jpg

Hyperion - najwyższe drzewo świata

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak dokładnie wygląda i ile mierzy największe drzewo na świecie? Jest nim potężna sekwoja rosnąca, gdzieś w Kalifornii nosząca nazwę Hyperion. Zobaczcie jak prezentuje się ono w pełnej okazałości.

Zobacz więcej..
g

Greenways - co to takiego?

Zielone szlaki - greenways to wielofunkcyjne szlaki służące niezmotoryzowanym użytkownikom, prowadzące wzdłuż naturalnych korytarzy, historycznych tras handlowych, rzek i kolei. Są zarządzane przez miejscowe społeczności w celu pobudzania zrównoważonego rozwoju i promocji zdrowego stylu życia.

Zobacz więcej..
pg

Most z wagonu

 

Brzmi trochę dziwnie, ale to szczera prawda. Istnieje na świecie most zrobiony ze starego wagonu kolejowego. Gdzie? W Gruzji.

Zobacz więcej..

Ekologiczne schroniska

 

Modernizacja schroniska turystycznego w Dolinie Pięciu Stawów sprawiła, że stało się ono najbardziej ekologicznym budynkiem jaki został wybudowany w Polskich Tatrach.

Zobacz więcej..

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka