Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » ZDROWIE » Przytul się do drzewa

Przytul się do drzewa

Drzewa mają super moce !

 

 

A teraz zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie że jesteście w lesie…

 

Każdy z nas odczuwa pozytywną energię jaką emanują drzewa. To zjawisko powodowane jest naturalnym jonizowaniem powietrza, i właśnie drzewa tego dokonują ! 

 

Ujemne jony bardzo pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.  Aby korzystać z tych naturalnych mocy można dotykać drzew odkrytymi częściami ciała: czołem dłońmi, bosymi stopami. Można też po prostu usiąść pod nim i oprzeć się o nie plecami. Taka terapia powinna być regularnie stosowana przez dłuższy okres czasu. Zaleca się kontakt z wybranym gatunkiem przez min. pół godziny, codziennie, przez okres dwóch tygodni. Intuicja do wyboru odpowiedniego drzewa jest tutaj najlepszym przewodnikiem. Po zakończonej energetycznej kąpieli warto w myślach podziękować drzewu za okazaną pomoc.

 

Unikamy drzew chorych, częściowo uschniętych i opanowanych przez pasożyty (huba, jemioła). Ich energia nie jest dla nas dobra, może wręcz zaszkodzić. Nie przynośmy również uschniętych części do domu. Nie dla wszystkich będzie zbawienna energia topoli, wiązów i osik, cisów i dzikich bzów.

Robinia akacjowa

Nazywana powszechnie akacją to silnie energetyzuje i motywuje do pracy. Akacja doda sił i koncentracji. Pomaga tym którzy nie mogą podjąć decyzji, a przez to tracą dobre okazje.

 

 

 

 

Sosna

Energia sosny pomaga przezwyciężać granice które sobie sami narzucamy. Wzmacniają siły witalne i aktywizują. Pobudzają inteligencję.

 

 

 

 

Jodła

Pomaga odnależć wewnętrzny spokój i radość życia. Doskonale odstresowuje, i pomaga radzić sobie z emocjami, szczególnie tymi negatywnymi. Oczyszcza z zazdrości, leczy zaburzenia seksualne. Siły jodły równoważą przepływ energii w naszym ciele, usuwając nawet bardzo stare psychiczne blokady.

 

 

 

Brzoza

Uspokaja umysł, pociesza w zmartwieniu, tonizuje. Jej delikatność łagodzi wszelakie psychiczne wstrząsy i traumy. Pozwala wyciszyć się, i stonować negatywne emocje: złość, strach i gniew. jej energia jest najsilniejsza w czasie letniego przesilenia.

 

 

 

 

 

Dąb

Pomaga w koncentracji, i wzmacnia psychikę. Skłania ku duchowości. Celtyccy druidzi uważali że dęby mają moc uruchamiania umiejętności jasnowidzenia. Chroni przed zwątpieniem i zniechęceniem, motywuje do działania.

 

 

 

 

Ksztanowiec

Łagodzi lęki i ułatwia zasypianie. Pomaga w depresji, usuwa kompleksy związane z inteligencją i ograniczeniami poznawczymi. Dobrze wpływa na łagodzenie miłosnych zawodów.

 

 

 

 

 

Jarzębina

Aktywizuje i dodaje pewności siebie. Poszerza świadomość i pozwala otrzec złe wpływy otoczenia. Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Daje wiarę w rzeczy z pozoru niemożliwe.

 

 

 

 

 

 

Lipa

To jedno z ulubionych drzew ezoteryków. Wzmacnia intuicję i pomaga leczyć niekonwencjonalnymi metodami. Pozwala na prawdziwie głęboką empatię i bezinteresowną miłość do wszystkich istot.

 

 

 

 

Olsza

Energie tych drzew od prawieków chroniły ludzkie osiedla przed działaniem złych energii. Zmniejsza odczuwanie lęków, wycisza.

 

 

 

 

 

 

Modrzew

Pobudza chęć do życia i zapał do pracy. Regeneruje i otwiera szerzej oczy na sprawy nie związane z ziemski bytem.

 

 

 

 

 

Klon

Podnosi poczucia materialnego bezpieczeństwa, pomaga rozwiązać problemy finansowe. Pozwala na nawiązywanie szczerych i otwartych relacji z ludźmi. Dodaje odwagi, demaskuje hipokrytów.

 

 

 

 

 

Jesion

Pomaga zrozumieć i nazwać emocje, co daje nam poczucie kontroli nad sobą.Pomaga w rozwoju duchowym.

 

 

 

 

Jawor

Ułatwia działania na poziomie bytowym, dodaje pewnosci siebie. Wzmacnia ciało poprawiając sprawność fizyczną

 

 

 

 

 

Jabłoń

Poszerza kreatywność, i percepcję, ułatwia naukę. Sprzyja płodności w każdym wymiarze znaczenia tego słowa

 

 

 

 

 

 

Buk

Daje pewność siebie i pogodę ducha. Uwalnia od lęków i pomaga przezwyciężyć nieśmiałość.

 

 

 

 

 

Świerk

Energie świerku wzmacniają w nas poczucie godności, uczą jak zachować równowagę.

 

 

 

 

 

 

Wiśnia

Przepędza smutki i daje radość. pomaga odróżnić nieszczere zamiary od prawdziwej przyjażni i miłości. To również drzewo świetnie wpływające na energię seksualną.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka