Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » URODA » Zimowa pielęgnacja włosów

Zimowa pielęgnacja włosów

Panujący na dworze mróz jest dużym obciążeniem dla naszego organizmu. Odczuwa go nie tylko skora, ale również i włosy. Ujemne temperatury powodują matowienie i zwiększoną łamliwość naszych włosów. Ponadto nakładania czapki sprawia, że włosy stają się oklapnięte.

W okresie zimowym odstaw suszarkę i prostownicę. Mróz wysusza nasze włosy, więc nie pogłębiaj dodatkowo tego efektu. Myj głowę popołudniu, wtedy włosy zdążą naturalnie wyschnąć przed pójściem spać. Pamiętaj jednak, by nie wychodzić z domu z niedosuszonymi włosami! Zamarzające włosy mogą być później nie do odratowania.


kobieta w czarnej bluzce, pielęgnacja włosów

Zimą nakładamy na głowę czapki lub kaptury. Dzięki temu zachowujemy ciepło w organizmie i nie marzniemy. Częste przykrywanie skóry głowy nie służy jednak naszym włosom. Mogą się częściej przetłuszczać. Więc nie bój się i myj głowę, kiedy będzie tego wymagała, nawet codziennie. kobieta w szalu

Noszenie czapki na głowie i przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach powoduje przesuszenie włosów. To dlatego zimą włosy często się elektryzują. Aby zapobiec temu efektowi koniecznie dbaj o właściwą wilgotność pomieszczeń w których przebywasz. Pomocne jest regularne wietrzenie pomieszczeń i stosowanie nawilżaczy powietrza na kaloryferach.


Pamiętaj o właściwej pielęgnacji włosów. Nie myj ich w gorącej wodzie, tylko w letniej. W zimie stosuj odżywki nawilżające lub odżywcze. Ważne jednak, by nie stosować zimą odżywek bez spłukiwania, które dodatkowo obciążają nasze i tak zmęczone już włosy. 
 

O swój wygląd możesz dbać także stosując odpowiednią dietę. Na włosy korzystny wpływ mają aminokwasy siarkowe. Znajdziesz je w chudej wołowinie, fasoli, rybach i jajkach. Nasz organizm może je też wyprodukować samodzielnie po dostarczeniu mu siarki zawartej m.in. w czarnej rzepie, rzodzkiewce, chrzanie, kapuście, brukselce, kalafiorze czy zwykłej cebuli.

 

Teresa Fijałkowska

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka