Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » BazArty: Sadzonki – zielone za zielone!

BazArty: Sadzonki – zielone za zielone!

Czy życie bez pieniędzy jest możliwe? MOCAK w nowej wakacyjnej odsłonie pokazuje, że czasami tak! Muzeum zaprasza do udziału w bazArtach, czyli bezgotówkowych targach wymiennych, towarzyszących wystawie Ekonomia w sztuce.  6 lipca w MOCAK-u Muzeum Sztuki Wspołczesnej w Krakowie

 

Tego lata odbędą się cztery różne edycje wydarzenia, podczas których uczestnicy będą wymieniać się kolejno sadzonkami, książkami (28.7), ubraniami (10.8) i przetworami (21.9).W najbliższą sobotę 6 lipca odbędzie się bazArt pod hasłem zielone za zielone!

 

Każdy kto chce podarować roślinkę Muzeum, otrzyma w prezencie doniczkę a zebrane sadzonki zazielenią jeden z zabłockich skwerów. Sobotni targ wymiany będzie również okazją do wypoczynku na wygodnych leżakach przy dźwiękach muzyki, w podcieniach będzie można natomiast skosztować specjalnie przygotowanych na tą okazję przysmaków.

 

BazArt będzie ucztą nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. W MOCAK-u będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat hodowli roślin i zakładania miejskich ogródków. Będzie to inspirująca kopalnia pomysłów dla każdego mieszkańca miasta, który marzy o swoim własnym kawałku zieleni. Wydarzeniu towarzyszy idea wspólnotowego, prospołecznego działania dlatego w czasie bazArtu będzie prowadzona zbiórka karmy i zabawek dla szczeniąt i kociąt z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

 

6 lipca w MOCAK-u Muzeum Sztuki Wspołczesnej w Krakowie - program dnia

 

godz. 12 – wymiana sadzonek

 

godz. 13 – hydePARK – panel dyskusyjny na temat hodowli roślin i zakładania miejskich ogródków. Wśród gości między innymi: Zosia Kerneder – inicjatorka ogródka na dachu bloku i konserwator sztuki w MOCAK-u, Jarosław Tabor – pracownik Wydziału Kształtowania Środowiska UMK, ogrodnik i obrońca drzew, Karol Kurnicki – socjolog, doktorant UJ, Łucja Piekarska-Duraj z akcji Dzieło Działka, Tomasz Baluś - współorganizator akcji Zabij smoga nad Krakowem, Piotr Klepacki - etnobotanik i pomysłodawca akcji Pies Ogrodnika.

 

godz. 14 – oprowadzanie po wystawie Ekonomia w sztuce

 

godz. 15Zwierzęta w sztuce Piotra Lutyńskiego – artysta opowie o swojej wystawie Terytorium i o tym, jak pracuje ze zwierzętami

 

godz. 16 – wspólne sadzenie na Zabłociu zebranych podczas akcji roślinek połączone z warsztatem prowadzonym przez Piotra Klepackiego (Pies ogrodnika)

 

BazArty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie Ekonomia w sztuce, która porusza problem relacji pomiędzy pieniądzem a sztuką. Jednym z motywów przewodnich wystawy jest banknot. BazArty przewrotnie z niego rezygnują. Sugerują, że życie bez pieniędzy mogłoby być możliwe. Bezgotówkowe targi wymienne odbędą się w okresie wakacyjnym w MOCAK-u w czterech odsłonach. Oprócz sadzonek będziemy wymieniać się książkami (28.7), ubraniami (10.8) i przetworami (21.9).

 

 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka