Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Kot nie ślimak, domku nie nosi

Kot nie ślimak, domku nie nosi

Od grudnia 2013 roku warsztaty domkowe odbywają się w nowej siedzibie Owcy: przy ul. Węgierskiej 4/1, parter.  Zapraszamy na warsztaty w Nowym Roku: 11 stycznia 2014, 1 lutego 2014 i 1 marca 2014 w godzinach 11-14.

Kot nie ślimak (domku nie nosi)- warsztaty w Nowym Roku

 

Domki dla bezdomnych kotów z Waszą pomocą budujemy na fundacyjnych warsztatach już od 2011 roku –  w tym czasie udało się nam razem zbudować ponad 80 domków! Wszystkie trafiły do najbardziej potrzebujących kotów – nie tylko na terenie Krakowa.

 

Na czym polega akcja?  W Krakowie według danych organizacji prozwierzęcych może mieszkać nawet 300 tys. bezdomnych kotów – nie mogą one liczyć na ciepłe schronienie, otwarte okno piwniczne czy ludzką życzliwość. Błąkają się nie mając stałego miejsca, gdzie mogą się schronić, odpocząć, zagrzać się. Chcemy im pomóc, budując domki dla bezdomnych kotów.

 

W ubiegłym roku w warsztatach uczestniczyło każdorazowo ponad 20 osób! Teraz Ty i Twoi znajomi, dzieci, rodzina macie szansę uczestniczyć w naszych warsztatach i pomoc najsłabszym kotom przetrwać nadciągającą zimę!

 

Budowanie domków to super zabawa, nie tylko pomagasz kotom, ale też dobrze się bawisz i relaksujesz!

Przyjdź sam/sama, zabierz dzieci lub znajomych, pomóżmy razem bezdomnym kotom!

 

Zbudowanie domku jest bardzo proste – wystarczy trochę dobrych chęci, 3 wolne godziny, 3 płyty styropianowe, 2 skrzyneczki po owocach, klej montażowy, koc termiczny, rolka taśmy pakowej, fragment plandeki i domek gotowy – kolejny kot ma domek, być może zostało w ten sposób uratowane kolejne kocie życie.

 

Warsztat ma charakter praktyczny. Narzędzia i materiały do budowy domków zapewnia Fundacja, jednak prosimy, by w miarę możliwości przynosić je ze sobą. Fundacja jest organizacją non-profit i ma ograniczone fundusze, Twoje zaangażowanie pomoże Fundacji zwiększyć ilość dostarczanych domków – potrzeby kotów są ogromne – Wasza pomoc jest potrzebna! Sami nie zdołamy pomóc takiej ilości potrzebujących zwierząt.

 

Potrzebne są płaskie płyty styropianowe (najlepiej grubości 3 cm, ale nie wytłoczki po sprzętach AGD, gdyż te są wybrzuszone) lub styropianowe pudełka, mocne taśmy pakowe, skrzyneczki po owocach, koce termiczne, nieprzemakalne plandeki, ceraty lub grube folie malarskie.

 

Warsztaty tradycyjnie już poprowadzi Tomek Argasiński – z wykształcenia inżynier budownictwa, doświadczony budowniczy domków, autor fundacyjnej Instrukcji budowy domków dla kotów.

Zapraszamy – dołącz do nas!

źródło:http://www.czarnaowca.org/

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka