Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Ekologiczna akcja na walentynki

Ekologiczna akcja na walentynki

W Walentynki rusza ogólnopolska akcja "Kocham recykling". W 70 miastach w całym kraju odbędą się zbiórki zużytych baterii. W zamian za dostarczenie przedmiotów do odpowiednich punktów organizatorzy wręczą uczestnikom akcji lizaki-serca. 

Do akcji dołączy oczywiście stolica. W Warszawie inicjatywa będzie prowadzona na Bródnie i na Pradze Północ. Każdy, kto będzie chciał zamienić zużyte baterie na lizaki w kształcie serc będzie mógł to zrobić w godzinach 10.00 - 19.00. Dokładne lokalizacje odbioru akumulatorów: 

Bródno: 
- księgarnia MPZ (ul. Kondratowicza 4a) 
- Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 (ul. Bazyliańska 6) 
- Multimedialna Wypożyczalnia nr 123 (ul. Św. Wincentego 64) 

Praga Północ: 
Polski Związek Głuchych - Oddział Mazowiecki (ul. Białostocka 4) 

Warszawską edycję EkoWalentynek koordynuje redakcja bloga informacyjno-rozrywkowego brodnowarszawa.wordpress.com. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Recykling zebranych baterii zapewniają firmy Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku. 

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton). 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka