Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Eko Fashion Weekend 2014

Eko Fashion Weekend 2014

Kilkadziesiąt modelek z Agencji Reklamex, kilkaset projektów ekologicznych, setki pomysłów, konsultacji i rozmów prowadzonych z miłości do piękna i środowiska - zbliża się kolejny Eko Fashion Weekend w Krakowie.

W jego ramach, 2 lutego o godz. 17.30 w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się oczekiwany przez miłośników recyklingowej mody Junk Fashion Show – główny punkt wydarzenia, przygotowany przez słuchaczy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

 

Tegoroczny Eko Fashion Weekend potrwa od czwartku, 30 stycznia do niedzieli, 2 lutego 2014 roku. Podczas pokazu Junk Fashion Show słuchacze I roku SAPU zaprezentują wykonane przez siebie kreacje papierowe, a słuchacze II roku pokażą projekty inspirowane epoką Młodej Polski. Słuchacze I roku zaprezentują również pokaz mody konceptualnej, a Szkoła Visual Merchandisingu stylizacje wykorzystujące elementy recyklingowe. Partnerzy Eko Fashion Weekend nagrodzą podczas pokazu wybrane przez siebie projekty.

 

W czwartek, 30 stycznia w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych, o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Reinkarnacja Przedmiotu”, ukazującej elementy ubioru i wyposażenia wnętrz powstałe z materiałów recyklingowych. Piątek upłynie pod hasłem kreatywnych przeróbek, czyli warsztatów redressingu, które odbędą się również w budynku KSA.

Uczestniczyć może w nich każdy, kto chciałby tchnąć nowe życie w stare ubrania i akcesoria. Organizatorzy planują warsztaty przerabiania odzieży oraz warsztaty przerabiania torebek i biżuterii recyklingowej. Szczegółowe informacje o warsztatach znajdują się na stronie www.ksa.edu.pl

 

Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie rzeczy, którym chcą nadać nowy charakter. Ilość miejsc ograniczona. W piątek 31 stycznia o godz. 15.30 (aula, budynek KSA) organizatorzy zapraszają również na otwarty wykład pt. „Kupuj odpowiedzialnie ubrania”, który poprowadzi Pani Maria Huma z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

 

Organizatorzy planują również konkurs internetowy, podczas którego internauci będą mogli zagłosować na najlepsze projekty autorstwa studentów I i II roku. Głosować będzie można od środy 5 lutego od godz. 15.00 do środy 12 lutego do godz. 24.00, wchodząc na stronę www.ksa.edu.pl. Na autorów zwycięskich projektów czekają atrakcyjne nagrody, natomiast spośród głosujących zostanie wylosowany bezpłatny udział w letnich warsztatach fotograficznych, kroju i szycia, projektowania mody, biżuterii, batiku lub haute couture.

 

 

źródło: http://www.ksa.edu.pl/

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka