Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » RODZINA » Stop jednorazowym pieluchom !

Stop jednorazowym pieluchom !

jaką mamy alternatywę w stosunku do jednorazówek i tetry ?

Pieluszki wielorazowe kojarzą się nam z kłopotliwym praniem i prasowaniem tetry. Tymczasem pieluszki wielorazowe to coś zupełnie innego. Składają się z dwóch części połączonych ze sobą napami lub rzepem. Perwsza to tzw. Otulacz którego zadaniem jest przytrzymanie w miejscu chłonnego wkładu, który wymienia się i pierze.

Na całym świecie codziennie zużywa się miliardy pieluszek, a mało kto wie, że rozkładają się one ponad 400 lat. Jeżeli młodzi rodzice szybko nie zmienią swoich przyzwyczajeń to nasze wnuki będą żyły na pieluszkowym śmietniku.

Wielorazowe pieluszki są piękne, wygodne i możemy tych samych używać przy każdym następnym dziecku.

W pieluszkach jednorazowych zawarta jest spora ilość chemikaliów. Wybielanie materiału z jakiego są zrobione obciąża je toksycznymi resztkami chloru. Nie ma również potwierdzonych badań nad wpływem poliakrylanu sodu, który pochłania wilgoć , ale również drażni niemowlęcą skórę.

To rozwiązanie jest wygodne dla malucha i dla Nas, chroni środowisko ale również, naszą kieszeń. Zakładając że okres pieluchowania trwa 2,5 roku używając pieluch wielorazowych można zaoszczędzić w tym okresie ponad 2000 zł. W tym czasie używając pieluch jednorazowych w ciagu okresu pieluchowania naszego dziecka wyprodukujemy  aż 6500 sztuk śmieci które będą rozkładać się jeszcze przez 4 następne pokolenia.

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka