Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Szósty kongres kobiet

Szósty kongres kobiet

Już po raz szósty! Tysiące kobiet - z całej Polski i wielu krajów świata, z różnych środowisk i grup zawodowych znowu razem. Tworzymy największą w Europie sieć wspierającą kobiety. Spotykamy się, by dzielić doświadczenia, dyskutować o problemach kobiet w Polsce i planować, jak wspólnie działać na rzecz równości. W tym roku szczególnie zaznaczymy naszą solidarność z kobietami z Ukrainy. 

 

Tworzymy największą w Europie sieć wspierającą kobiety. Spotykamy się, by dzielić doświadczenia, dyskutować o problemach kobiet w Polsce i planować, jak wspólnie działać na rzecz równości. W tym roku szczególnie zaznaczymy naszą solidarność z kobietami z Ukrainy.

 

Razem z nami w tym roku m.in.: Henryka Bochniarz, Magdalena Środa, Małgorzata Fuszara, Danuta Hübner, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Barbara Labuda, Grażyna Torbicka, Dorota Warakomska, Paulina Młynarska, Katarzyna Żak, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Agnieszka Kręglicka, Lena Kolarska-Bobińska, Magdalena Popławska, Dorota Sumińska, Anda Rottenberg, Agata Młynarska, Agnieszka Glińska, Krystyna Kofta, Joanna Kos-Krauze, Kasia Rosłaniec….

 

Udział w Kongresie zapowiedzieli też: para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy oraz premierDonald Tusk. Specjalne koncerty dla zgromadzonych w Sali Kongresowej kobiet zagrają: Justyna Steczkowska i ukraińska laureatka Eurowizji, Rusłana!

 

W programie m.in.:

 

  • WSZYSTKO, CO CHCESZ WIEDZIEĆ O GENDER. Ostatnie miesiące stały w Polsce pod znakiem GENDER – chcemy rozwiać wszystkie wątpliwości i udzielić wyjaśnień.
  • EUROPEJSKA SOLIDARNOŚĆ. Sesja z udziałem kobiet z Ukrainy.
  • KONGRES KOBIET IDZIE NA WYBORY. Przed nami podwójne wybory – do europarlamentu i samorządów, stąd sesje z udziałem kandydatek do Parlamentu Europejskiego i samorządów.
  • Kilkadziesiąt debat w ramach centrów tematycznych: Samorząd, Edukacja, Kultura, Ekologia, Zdrowie, Ekonomia i Biznes, Sprawy Publiczne i wiele innych.
  • Warsztaty z samodoskonalenia ze znakomitymi aktorkami Małgorzatą Zajączkowską i Ewą Serwą
  • Spotkania z ekspertkami rynku pracy, przedsiębiorczości, mentoringu, leadershipu i wielu innych dziedzin.
  • Atrakcje Parku Kobiet – prezentacje, porady, ekspozycje, wystawy.

Informacje: www.kongreskobiet.pl

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka