Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY

AKCJE I INICJATYWY

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych

Akcja Bałtycka zaprasza już po raz trzeci na obchody Światowego Dnia Ptaków Wędrownych na Półwyspie Helskim w dniach 9-10 maja 2015. Tematem przewodnim międzynarodowych obchodów święta w 2015 r. jest hasło „Energia – uczyńmy ją bezpieczną dla ptaków”.

Zobacz więcej..

NATURAlne ferie na Śląsku

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Pracownią Edukacji Żywej zapraszają w dniach 9-13 lutego do Domu Oświatowego Biblioteki Ślaskiej w Katowicach na NATURAlne ferie. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat. Udział jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w godz. 11.00-14.00 z wyjątkiem poniedziałku kiedy zaczynamy godzinę wcześniej. Zapisy przyjmuje Katarzyna Kępska. Można dołączyć w każdej chwili lub przyjść na wybrane warsztaty. W poniedziałek zapraszamy na warsztaty ze zwierzętami, we wtorek przeniesiemy się w góry, w środę do lasu, w czwartek na pustynię a w piątek na bagna.

Zobacz więcej..

Globalny szafing oraz swap

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie (www.ekonsument.pl) oraz portal Dekoeko.com zapraszają na wymianę ubrań połączoną ze swapem nietrafionych prezentów świątecznych.

Zobacz więcej..

Dyskryminacja – widzę, wiem, reaguję!

Z okazji zbliżających się świąt: Dnia Kobiet (8 marca), Światowego Dnia Inwalidów i Osób z Niepełnosprawnościami (20 marca) oraz Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową (21 marca), zapraszamy serdecznie na multidyscyplinarne wydarzenie, podczas którego przyjrzymy się bliżej problematyce wykluczenia. Już 9 marca o 11:30 w siedzibie Okej Brwinów (Wilsona 2, Brwinów)

Zobacz więcej..

Dzień Mokradeł – pakiet edukacyjny

Celem jest zapoznanie uczniów i uczennic z mokradłami jako miejscem o wysokiej różnorodności biologicznej oraz z charakterem pracy przyrodnika – badacza torfowisk, budowanie pozytywnego nastawienia do mokradeł

Zobacz więcej..

Tydzień Otwartych Drzwi Szkół Jogi 23-29 listopada

Ciesz się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez całą zimę - Tydzień Otwartych Drzwi Szkół Jogi 23-29 listopada br.

Zobacz więcej..

Warsztaty kulinarne dla EKO dziecka, zdrowo i pysznie

29 i 30 listopada zapraszamy na bezpłatne warsztaty kulinarne z dobrym duszkiem Visolvit. Są to spotkania, na których dzieci przekonają się, że zdrowo znaczy pysznie. Będziemy uczyć dzieci skąd się biorą witaminy oraz jak zdrowo się odżywiać. Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość samodzielnie przygotować zdrowy posiłek. Na koniec wszyscy będą mogli zjeść to co przygotowali w czasie warsztatu. 

Zobacz więcej..

VIII EDYCJA KONFERENCJI WELLNESS

Tym razem tematem przewodnim konferencji będzie „Jesteś, tym co jesz ”.  Będziemy więc poruszać temat odżywiania, diet, suplementów, spożywanych produktów. Już dziś zapraszamy na ósmą edycję konferencji Wellness pod hasłem "Jesteś, tym co jesz", która odbędzie 28 listopada w Warszawskim Domu Technika NOT, ulica Czackiego 3/5 w Warszawie.

Zobacz więcej..

Dni Alergii, Listopad 2015, Warszawa

Założeniem organizatorów Dni Alergii jest umożliwienie zwiedzającym uzyskania kompleksowych i pełnych informacji dotyczących sposobów zapobiegania i leczenia wszelkiego rodzaju alergii oraz nietolerancji pokarmowej, jak również zapoznanie się z produktami i skorzystanie z promocyjnej oferty wystawców. Przestrzeń wystawienniczą wypełnią dystrybutorzy i producenci sprzętu medycznego, pościeli i pokrowców antyalergicznych, odzieży, sprzętu AGD, kosmetyków specjalistycznych, hipoalergicznych i naturalnych, bezpiecznych środków czystości oraz zdrowej żywności i produktów spożywczych bez alergenów.

Zobacz więcej..

WIELKIE ŚWIĘTO JEŻY [KRAKÓW, 03.12.2014]

Z okazji Światowego Dnia Jeża Źródła zapraszają na (spóźnione) bezpłatne warsztaty poświęcone tym sympatycznym zwierzętom. Warsztaty odbędą się 3 grudnia w godzinach 16:00-18:00 w fili numer 8 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Bohaterów Września 26.

Zobacz więcej..

Trzecia Edycja Targi EKOstyl 2015

Targi  EKOstyl  2015 są imprezą branżową o charakterze biznesowym, to miejsce prezentacji, a także promocji produktów i usług związanych ze zdrowym odżywianiem  i zdrowym stylem życia, to  także  możliwość bezpośredniego kontaktu z podmiotami funkcjonującymi w ekobranży.

Zobacz więcej..

Przynieś makulaturę, pomóż ratować konie

W dniach 30. października do 9. listopada przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej stanie kontener na makulaturę. Dołącz do akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, przynieś stare gazety, kartony czy zużyty papier do ksero, pomóż ratować zwierzęta. 

Zobacz więcej..

Eko starter - wspomagajcie

Jeśli masz pomysł na działanie, które oparte jest na zaangażowaniu swojej społeczności lokalnej i współpracy z nią, a w rezultacie zmierza do wprowadzania zmian w przestrzeni społecznej i postrzeganiu potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego – nie czekaj,weź udział w programie Eko-starter!

Zobacz więcej..

Kapitan Warszawa wzywa do brygady!

Jeśli los Śródmieścia nie jest Ci obojętny, chcesz walczyć ze złem i stać na straży porządku,wstąp w szeregi Brygady Kapitana Warszawa! Przejdź niepowtarzalny test i dowiedz się, jakie 
supermoce w Tobie drzemią!
Zobacz więcej..
.jpg

Czy widziałeś nietoperza?

W weekend rusza wielkie liczenie nietoperzy. 10 i 11 stycznia 2015 r. chiropterolodzy oszacują ile tych ssaków hibernuje w rezerwacie przyrody „Nietoperek”

Zobacz więcej..

Obsesja - spektakl o dyskryminacji

„Obsesja” to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (…) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”.

Zobacz więcej..

Naturalne ferie na Śląsku

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Pracownią Edukacji Żywej zapraszają w dniach 9-13 lutego do Domu Oświatowego Biblioteki Ślaskiej w Katowicach na NATURAlne ferie. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat. Udział jest bezpłatny.

Zobacz więcej..

Światowy Dzień Mokradeł

Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza do udziału w obchodach Światowego Dnia Mokradeł, które odbędą się 1 lutego w Chyrzynie.

Zobacz więcej..

Meblowe Metamorfozy

Warsztaty dla wszystkich, którzy wolą swoim starym meblom dać drugie życie, niż wynieść je na śmietnik. 

Zobacz więcej..
0x288.jpg

Zostań prosumentem - szkolenia

RUSZA PROSUMENT korzystaj z energii słońca. ZAPROSZENIE DOTYCZY MIESZKAŃCÓW wsi z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.

Zobacz więcej..

Urodziny Misiów polarnych w Zoo!

Każdy, kto przyniesie niedźwiadkom prezent - tego dnia wejdzie do zoo za darmo!

Zobacz więcej..

Przegląd flimów Irańskich

Kino Praha zaprasza na „Przegląd Filmów Irańskich”. W dniach 26-28 listopada będzie można zobaczyć filmy kina irańskiego, ukazujące współczesne życie w Iranie. Bilety tylko 10 zł!

Zobacz więcej..

Ekologiczny powrót do szkoły

Największa ekologiczna kampania edukacyjna w regionie „dalEKOwzroczni” wraca po wakacyjnej przerwie do bydgoskich i toruńskich szkół. Ekobus ProNatury wyposażony w nowoczesne narzędzia dydaktyczne i stanowiska badawcze odwiedzi we wrześniu przede wszystkim przedszkola na całym obszarze Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego.

Zobacz więcej..

Piknik z klimatem

31 sierpnia 2014 roku odbędzie się kolejna edycja pikniku organizowanego od 2008 roku. To idealne miejsce do ekologicznej edukacji i świetnej zabawy dla całej rodziny. 

Zobacz więcej..
g

Wyjątkowe okazy przyrody w Wola Park

Dlaczego buk zwisły nazywa się płaczącym drzewem? Czy to prawda, że pod jego koroną panuje mrok nawet w słoneczny dzień? Park Ulricha to dawny ogród pokazowy największej firmy ogrodniczej w Warszawie.

Zobacz więcej..
-347x4972.jpg

Muzeum na rowerze

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do zwiedzania Krakowa na rowerach. To pierwszy taki projekt w Polsce łączący aktywny wypoczynek i muzealne kolekcje.

Zobacz więcej..

Witaj w ogrodzie

W otwartym dla wszystkich ogrodzie przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie (dawna Fabryka Norblina, gdzie odbywa się BioBazar) do początku października będzie można zasadzić i uprawiać warzywa oraz zioła w specjalnych mobilnych ogródkach, odżywić i chronić rośliny w naturalny sposób,  zadbać o bioróżnorodność hodowli i obecność zapylających owadów. A wszystko to ze wsparciem i doradztwem profesjonalnego ogrodnika oraz wykorzystaniem dostępnych na miejscu narzędzi, nasion i sadzonek.

Zobacz więcej..

Recykling Rejs

To już czwarty Recykling rejs. Tym razem nurt edukacji poniesie nas z Warszawy do Berlina.  Ekokajak pokona granicę polsko-niemiecką. To symbol, że ekologia nie zna granic. Samotnie płynie ekopodróżnik Dominik Dobrowolski. 

Zobacz więcej..
wer_750x350_px2.jpg

Masz rower? Możesz mieć las!

W Polsce powstanie pierwszy Rowerowy las. Sadzone w nim drzewa będą związane z wynikami Ekologicznej Sztafety Rowerowej zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. W tym lesie każdy rowerzysta może mieć swoje drzewo. Wystarczy, jeśli przejedzie minimum 10 km i zarejestruje swój wynik na www.sztafetarowerowa.plhttp://sztafetarowerowa.pl/.

Zobacz więcej..
zczescie.jpg

Las - mamy szczęście!

Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z Lasami Państwowymi rozpoczynają ogólnopolską kampanię edukacyjną „Las – mamy szczęście”. Jej inauguracja odbędzie się 14 maja o godz. 12.00 na pl. Bankowym w Warszawie (dziedziniec Urzędu Miasta).
Zobacz więcej..

Szósty kongres kobiet

Już po raz szósty! Tysiące kobiet - z całej Polski i wielu krajów świata, z różnych środowisk i grup zawodowych znowu razem. Tworzymy największą w Europie sieć wspierającą kobiety. Spotykamy się, by dzielić doświadczenia, dyskutować o problemach kobiet w Polsce i planować, jak wspólnie działać na rzecz równości. W tym roku szczególnie zaznaczymy naszą solidarność z kobietami z Ukrainy. 

Zobacz więcej..

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi '2014 będzie częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu "Zmieniaj nawyki - nie klimat!", dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Festyn finałowy, pod tym samym hasłem, odbędzie się w Warszawie w parku Pole Mokotowskie, 27 kwietnia 2014 r., w godzinach 10 - 18.00.

Zobacz więcej..

Mała Akademia Zdrowego Smaku

Mała Akademia Zdrowego Smaku w Jastrzębiu już działa na dobre. Znany jastrzębski kucharz Michał Bałazy, odwiedza uczniów jastrzębskich podstawówek i na specjalnych warsztatach opowiada im o zdrowym jedzeniu. Podczas zajęć, kucharz uczy też maluchy, jak zrobić pyszne i zdrowe posiłki, m.in. pasty na kanapki, musli i sałatki.

Zobacz więcej..

A.D.A - Aktywny Dom Alternatywny

Koncerty, kuchnia wegańska, warsztaty rodzinne D.I.Y, gry i zabawy. W sobotę, 12 kwietnia kroi się niezła impreza.

Zobacz więcej..

Szkolenie - obowiązki przedsiębiorców (wymiana baterii)

Głównym celem szkolenia jest całościowe omówienie przepisów związanych z wprowadzaniem do obrotu sprzętu elektrycznego, baterii  i  akumulatorów, obowiązków rejestracji, sprawozdawczości oraz opłaty depozytowej. Omawiane są również kwestie organizacji pkt. zbierania sprzętu i baterii, obowiązki zbierających i postępowanie z odpadami sprzętu elektrycznego i baterii.

Zobacz więcej..
udzenie_low.jpg

Wiosenne Ekoprzebudzenie – sadzonki za odpady

W duchu wiosennego pobudzenia i w przypływie energii, STENA EkoStacja i IKEA Targówek zapraszają 12 kwietnia, w godz. od 11.00 do 16.00 do wspólnego świętowania z okazji Dnia Ziemi. Każdy, kto tego dnia przyniesie na ul. Chełmżyńską 180 surowce: plastik, makulaturę i metal, a także elektroodpady, w zamian otrzyma nasiona i sadzonki wiosennych roślin wg cennika

Zobacz więcej..

Sztuka na papierze i tkaninie

Zapraszamy najmłodszych widzów Kina Praha na wystawę sześciu pracowni plastycznych z Domu Kultury Zacisze. Świat widziany oczami małych-wielkich artystów ma wiele barw. Tworzony jest z wykorzystaniem kredek, plasteliny, farb, wycinanek, gwaszu, akwareli, koralików i barwnych tkanin. 

Zobacz więcej..

Twórcze Budowanie z klocków LEGO

Twórcze Budowanie z klocków LEGO z okazji Dnia Ziemi dla dzieci w wieku 6-9 lat. 

Zobacz więcej..

Świąteczny jarmark Eko Różności

W pierwszy weekend kwietnia odbędzie się wielkanocna edycja Świątecznego Jarmarku Różności. W trakcie jarmarku, w godzinach 12.00-18.00, budynek Artbemu wypełnią produkty regionalne, rękodzieło artystyczne, zdrowa żywność, a także stoiska lokalnych przedsiębiorców. 

Zobacz więcej..

Targi Ekologiczno Regionalne

Ekologia i tradycja – to hasła, wokół których skupiać się będzie III edycja Targów Regionalia organizowanych w Centrum MT Polska. Podczas imprezy lokalni producenci zaprezentują szeroki wybór organicznej żywności i produktów wytwarzanych na bazie receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. 

Zobacz więcej..

Godzina dla Ziemi - 29.03.2014

W sobotę, 29 marca, dokładnie o godzinie 20.30, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie już ósmy rok z rzędu zgasną światła na jedną, symboliczną godzinę – „Godzinę dla Ziemi”. Kolejny raz chcemy zaprosić Państwa do udziału w tej akcji.

Zobacz więcej..
jpg

Eko Days w Warszawie "(ZA)mieszkam"

W najbliższy weekend, 21-23 marca 2014 r., na Stadionie Legii Pepsi Arena odbędzie się event „WARSAW DAYS - (Za)mieszkam w Warszawie” promujący rozwój stolicy. W programie przewidziano wystawę najciekawszych inwestycji deweloperów zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich, otwarte debaty dla mieszkańców, strefę Warsaw Design oraz atrakcje dla dzieci. 

Zobacz więcej..

Drzewko za butelkę XII Edycja

Moda na „ekologię”, rosnąca świadomość społeczeństwa jest szansą na poprawę błędnego postępowania względem środowiska. Akcja „Drzewko za butelkę”® prowadzona w miejscowościach, gdzie swoją działalność gospodarczą prowadzą realizatorzy Programu „Odpowiedzialność i Troska”® ma przybliżać najmłodszym konieczność podejmowania działań ekologicznych. 

Zobacz więcej..
24024.jpg

Konferencja inwestuj w zieloną energię

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Konferencji pod hasłem PRAKTYCZNE ASPEKTY INWESTYCJI W ZIELONĄ ENERGIĘ, organizowanej przez Redakcję serwisu IOZE.PL oraz kwartalnika ENERGETYKA WODNA, przy współpracy Towarzystwa Małych Elektrowni Wodnych i Instytutu OZE Sp. z o.o. 

Zobacz więcej..
i_logo2.jpg

Targi dla kobiet - Babski Dzień

Czy macie już plany na najbliższy weekend? Serdecznie zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju Targi dla kobiet - Babski DzieńPIERWSZY RAZ W POLSCE W TAKIEJ OPRAWIE!

Zobacz więcej..

Wymień baterię na kwiatek dla kobiety

8 marca, kiedy niejedno męskie ramię otuli panie, warto zrobić coś dobrego również dla przedstawicielki płci pięknej o imieniu Ziemia. - zachęcają organizatorzy akcji  "Kwiatek dla Ziemi".

Zobacz więcej..

Go! India- miesiąc indyjski

Od 3 do 26 marca slajdowiska, spotkania z podróżnikami, taniec i zwyczaje indyjskie, a także filmy bollywood. Rezerwujcie czas! Indie - kraj legenda, kraj kontrastów, kraj sacrum i profanum. Warto go poznać! W marcu w klubokawiarni Grawitacji (ul. Browarna 6, Warszawa Powiśle) będzie ku temu okazja.

Zobacz więcej..

Zdrowo jemy - zdrowo żyjemy.

Zapraszamy na warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu dla dzieci, organizowane przez portal ZwalczNude.pl. Są to spotkania z animatorem, który, dzięki unikalnym materiałom przygotowanym przez prowadzącą, tworzy nietypowy program akcji edukacyjnej. 

Zobacz więcej..
a-w-piasecznie,5025-1_(1)4.jpg

Garażówka, czyli wymiana

W klubokawiarni w Warszawie Pod Stopami szykuje się kolejna dziecięca garażówka w ramach cyklu "Wymień mnie Pod Stopami" - czyli bezgotówkowa wymiana ubrań, zabawek, akcesoriów. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 lutego 2014 r. w godzinach 14:00-16:00. Dla wszystkich uczestników WSTĘP WOLNY!

Zobacz więcej..

Zawyj dla wilka szarego

"Zawyj dla wilka” jest akcją na rzecz ochrony wilków w Polsce. Obecnie jednym z największych zagrożeń dla tych zwierząt jest brak akceptacji społecznej w rejonach ich występowania. Akcji będzie towarzyszyła premiera niezwykłego filmu przyrodniczego „Wilcze Góry”, w polskiej wersji językowej.

Zobacz więcej..

Ekologiczna akcja na walentynki

W Walentynki rusza ogólnopolska akcja "Kocham recykling". W 70 miastach w całym kraju odbędą się zbiórki zużytych baterii. W zamian za dostarczenie przedmiotów do odpowiednich punktów organizatorzy wręczą uczestnikom akcji lizaki-serca. 

Zobacz więcej..
zna-saida2.jpg

Medytacje filozoficzne - pułapki umysłu

W najbliższą sobotę, 8 lutego odbędzie się spotkanie z Jerzym Vetulanim, neurobiologiem, który m.in. zajmuje liberalne stanowisko wobec kwestii legalizacji narkotyków. O godz. 16.00 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, w Pałacu na Wyspie odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Medytacje filozoficzne”.

Zobacz więcej..

Demokracja energetyczna

Wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, prezes stowarzyszenia "Wspólna Ziemia" Radosław Sawicki oraz organizatorzy cyklu spotkań pt. "Demokracja energetyczna" serdecznie zapraszają lokalnych polityków, reprezentantów biznesu, organizacji społecznych i administracji publicznej oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie na temat korzyści z rozproszonej energetyki odnawialnej.
Zobacz więcej..

World Food Warsaw 2014

Żywność ekologiczna oraz organiczna będzie jednymi z wiodących tematów zbliżających się Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014. Impreza ma też na celu propagowanie idei „Clean Label – Czystej Etykiety”. Tej kwestii ma m.in. dotyczyć program konferencyjny przygotowywany na World Food 2014.

Zobacz więcej..
21.jpg

Kot nie ślimak, domku nie nosi

Od grudnia 2013 roku warsztaty domkowe odbywają się w nowej siedzibie Owcy: przy ul. Węgierskiej 4/1, parter.  Zapraszamy na warsztaty w Nowym Roku: 11 stycznia 2014, 1 lutego 2014 i 1 marca 2014 w godzinach 11-14.

Zobacz więcej..
5359.jpg

Eko Fashion Weekend 2014

Kilkadziesiąt modelek z Agencji Reklamex, kilkaset projektów ekologicznych, setki pomysłów, konsultacji i rozmów prowadzonych z miłości do piękna i środowiska - zbliża się kolejny Eko Fashion Weekend w Krakowie.

Zobacz więcej..

Veggie Parade 12.10.2013

 

Veggie Parade to idea pokojowych marszów zrzeszających wegan, wegetarian, witarian i sympatyków. Inicjatywa ta znana jest na całym świecie od wielu lat… teraz czas na Polskę!

Zobacz więcej..
zmu.jpg

Dzień Wegetarianizmu 1.10.2013

Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt zaprasza na kolejną edycję Dnia Wegetarianizmu. Rozmawiamy o wegetarianizmie, zdrowiu i zwierzętach, obalamy mity i zachęcamy do spróbowania diety bezmięsnej.

Zobacz więcej..

Henschke Festival

Festival promuje pozytwny styl życia, wegetarianizm, veganizm oraz Polską muzykę alternatywną. Warszawa, 29.09.2013, w klubie 1500m2 do wynajęcia.

Zobacz więcej..

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Spacer, rower albo komunikacja miejska - to alternatywa dla stania w korkach w samochodzie i trucia środowiska. W poniedziałek (16.09) rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Zobacz więcej..
.jpg

Kultura to Natura w Gdańsku

Do tej pory pod hasłem „Kultura to Natura – czyli zamieniamy odpady na kulturalne wypady” odbyły się w Gdańsku dwie edycje tej akcji, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i poparciem wśród mieszkańców jak i wśród trójmiejskich mediów.

Zobacz więcej..
uj-pszczole-.png

Greenpeace: Adpotuj Pszczołę

Greenpeace rozpoczyna dziś nowy projekt - „Adoptuj Pszczołę”. Jest to kolejna odsłona kampanii mającej na celu ochronę pszczół miodnych i dziko żyjących owadów zapylających, które masowo wymierają m.in. w wyniku chemizacji rolnictwa, zmian klimatycznych, chorób oraz niszczenia ich siedlisk. W ramach tego projektu Greenpeace planuje zbudować w miastach tzw. hotele dla owadów zapylających i w ten sposób stworzyć im dogodne miejsce do życia, rozmnażania i pracy, czyli zapylania, dzięki czemu możemy cieszyć się miejską przyrodą.

Zobacz więcej..
13026_1377190230_n.jpg

Festiwal Przemiany 5-9 września

Ideą Festiwalu Przemiany jest zachęta do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas. Tegoroczna edycja Przemian koncentruje się na przyszłości: zmianach, jakie zachodzą w technologii i nowych mediach oraz ich wpływie na człowieka i jego otoczenie.

Zobacz więcej..
371714783964-347x297.jpg

Finał akcji CZYSTA PLAŻA

Celem Barefoot Projekt Czysta Plaża jest utrzymanie plaż przyjaznych bosym stopom. Inicjatywa powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie europejskich plaż z ton śmieci.

Zobacz więcej..
jpg

W wakacje uchwyć urodę wody!

Mija kolejny tydzień wakacji, kiedy Polacy chętnie wypoczywają nad wodą. Organizacja ekologiczna WWF Polska rozpoczęła właśnie akcję zachęcającą do zwrócenia większej uwagi na rzeki i jeziora w naszym kraju. Służyć ma temu specjalna internetowa platforma dostępna pod adresem wody.wwf.pl oraz konkurs fotograficzny „Uchwyć urodę wody”. Ekolodzy chcą w ten sposób powiedzieć o problemach środowiskowych związanych z ochroną wód w Polsce.

Zobacz więcej..
.jpg

BazArty: Sadzonki – zielone za zielone!

Czy życie bez pieniędzy jest możliwe? MOCAK w nowej wakacyjnej odsłonie pokazuje, że czasami tak! Muzeum zaprasza do udziału w bazArtach, czyli bezgotówkowych targach wymiennych, towarzyszących wystawie Ekonomia w sztuce.  6 lipca w MOCAK-u Muzeum Sztuki Wspołczesnej w Krakowie

Zobacz więcej..
_mini.png

Festiwal z Natury (Białystok)

Festiwal z Natury – impreza, która wyrosła z potrzeby serc, z miłości do natury…W ramach dwóch dni festiwalu odbywać się będą wykłady, spotkania oraz warsztaty związane z naturą i szeroko pojętą ekologią. Tematyka obejmie m. in. zdrowie, odżywianie, styl życia, ekorodzicielstwo, regenerację ciała (taniec, joga itp.), bliskość natury oraz nasze w niej miejsce.

Zobacz więcej..
pg

Zielony Czerwiec w ... Zielonej Górze

Zielony Czerwiec to bezpłatny festiwal dla wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i okolic skupiony wokół tematyki zdrowia -  promujący ruch, rozwój osobisty oraz wegańską kuchnię.
 

Zobacz więcej..

Projekt Owocny Rozwój - potrzebne wsparcie!

Darmowe warsztaty będą odbywać się regularnie w lipcu i sierpniu w Zatoce Sztuki w Sopocie. Więcej informacji oraz dokładne daty warsztatów podamy na naszej stronie internetowej Owocny Rozwój na przełomie czerwca i lipca.

Zobacz więcej..
_Forum_mini.jpg

Organic Marketing Forum

W dniach 17.-19. czerwca 2013 odbędzie się w Warszawie Organic Marketing Forum - międzynarodowe spotkanie poświęcone produktom ekologicznym, będące najważniejszym wydarzeniem branży w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zobacz więcej..

EkoRower we Wrocławiu

Ta wspaniała inicjatywa odbędzie się 26 maja na Terenach Hali Stulecia — Wrocławskiego Centrum Kongresowego ( ul. Wystawowa 1) w godzinach 11.00-18.00.

Zobacz więcej..
sprawiedliwego_handlu_min.png

ŚWIATOWY DZIEŃ SPRAWIEDLIWEGO HANDLU

(ang. WFT Day, World Fair Trade Day) – międzynarodowe święto Sprawiedliwego Handlu. Jego organizatorem w skali światowej jest Światowa Organizacja Sprawiedliwego Handlu (ang. WFTO, World Fair Trade Organization).

Zobacz więcej..
06331_1004016836_n.jpg

Restauracja Raw Organic

"Raw Organic to efekt fascynacji naturalnym surowym jedzeniem właścicieli tej wyjątkowej i jedynej w Polsce restauracji. Doskonałość tej idei polega na połączeniu niesamowitych smaków tej wyrafinowanej kuchni z 100% wartością odżywczą, dietetyczną i zdrowotną." - czytamy na stronie restauracji.

Zobacz więcej..
1127_1482283827_n.jpg

Weganburger Krowarzywa

Ledwo co oficjalnie rozpoczęli swoją działalność, a już stają się kultowym miejscem na kulinarnej mapie stolicy - i to nie tylko wegańskiej czy wegetariańskiej. W czym rzecz?

Zobacz więcej..
opy.jpg

AKADEMIA BOSEJ STOPY

Akademia Bosej Stopy

Zobacz więcej..

Paczka ekologiczna w Tesco?

5 listopada sieć Tesco uruchomiła w Londynie program Soil and Seed. 

Sieć handlowa najpierw uruchomiła sieć kontaktów z dostawcami produktów żywności ekologicznej.

Zobacz więcej..
g

Policja grozi afrykańczykowi

Indonezyjskie przedsiębiorstwo Wilmar Group planuje utworzenie plantacji palmy olejowej o wielkości 50.000 hektarów w nigeryjskim stanie Cross River, co jest przyczyną gwałtownych protestów wśród ludności oraz w lokalnej organizacji na rzecz ochrony środowiska Rainforest Resource Development Centre (RRDC). 

Zobacz więcej..

Wymieniaj, oddaj, dziel się

 

Jesteście zmęczni konsumpcjonizmem? Nieustającą presją reklamy na to aby kupować więcej i więcej nowych rzeczy? My jesteśmy. To szaleńczy pęd jaki prowadzi nas do zagłady ekologicznej.

Mamy dla Was swietną alternatywę - zamiast tworzyć nowe produkty szukajcie możliwości wymienia się.

Zobacz więcej..

Miejskie rolnictwo - Urban farming

Być może nie słyszeliście jeszcze takich określeń, dlatego postanowiliśmy je odrobinę przybliżyć. Miejskie rolnictwo powstało w odpowiedzi tęsknoty  miejskiego człowieka do  natury. To zjawisko wykorzystywania przestrzeni miejskiej do uprawiania warzyw, które oprócz jadalnych korzyści przynosi mnóstwo satysfakcji.

Zobacz więcej..
777f6611a4f1cd0.jpg

Dość tragedii w fabrykach w Bangladeszu! Podpisz petycję.

Dlaczego, mimo wyraźnych przeciwwskazań, pracownicy zgodzili się wejść do budynku? Jedna z ocalałych kobiet, Jannat, przywołuje nieuczciwe praktyki szefów fabryki: “Jeśli nie pracujemy przez jeden dzień roboczy w miesiącu, z miesięcznego wynagrodzenia potrącane są aż trzy dniówki. Miesiąc właśnie się kończy, nie chciałam mieć problemów z wypłatą”.

Zobacz więcej..
aturamin.jpg

Kultura to Natura

Ciekawa inicjatywa, która polega na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty).

Zobacz więcej..

ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA

Od jesieni trwa kampania promocyjna Żywność Ekologiczna - Gwarancją Dobrego Smaku. Ministerstwo Rolnictwa postawiło sobie za cel zwiększenie świadomości konsumentów na temat korzyści z zakupu ekologicznej żywności oraz zwiększenie rozpoznawalności logo “Euro liścia”.

Zobacz więcej..

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka