Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » URODA » Cienie mineralne

Cienie mineralne

Choć wiele kosmetyków określanych jest mianem mineralnych, to warto wiedzieć, że te „prawdziwie” minerały to w gruncie rzeczy proste składy i czyste, naturalne składniki – nie powinny więc zawierać konserwantów, substancji wiążących (olejów i silikonów), czy wypełniaczy (skrobi lub talku). Nie inaczej jest w przypadku mineralnych cieni

Dzięki temu za pomocą mineralnych cieni można uzyskać wspaniałe makijaże o niezwykle nasyconych barwach, do tego trwałe, a także w pełni bezpieczne nawet dla najwrażliwszej skóry oczu. Co więcej, można używać ich na bardzo wiele sposobów: na powieki (na sucho lub mokro), wybrane odcienie z wazeliną kosmetyczną do koloryzacji ust, czy jako dodatek do bezbarwnego lakieru do paznokci.

 

Cienie są niezwykle wydajne. Dzięki różnorodności kolorów można wykonać przepiękne makijaże oka zarówno te stonowane, jak i bardziej ekstrawaganckie. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest możliwość mieszania cieni w celu utworzenia zupełnie nowych, nietypowych kolorów lub też zmiany satynowego odcienia w bardziej połyskujący.

 

Za sprawą miki, która wchodzi w ich skład, i która ma właściwości odbijające światło, cienie mineralne sprawiają, że spojrzenie staje się delikatnie rozświetlone i w ten sposób optycznie redukują ewentualne oznaki zmęczenia, które najczęściej objawia się właśnie w postaci podkrążonych oczu. Z kolei, dwutlenkowi tytanu zawdzięczają one swoją intensywność i wyjątkową trwałość. Warto także pamiętać o tym, że minerały są idealne do wszystkich rodzajów skóry oraz  z powodzeniem mogą je używać osoby noszące szkła kontaktowe.

 

Mineralne cienie, pozwalają  stworzyć długotrwały i bezpieczny makijaż bez obawy, że cień będzie się osypywał lub wałkował w załamaniach powiek. Ponadto bogata gama kolorów umożliwia wykonanie makijażu praktycznie na każdą okazję od delikatnego makijażu dziennego, aż po intensywnieją kreację na wielkie wyjścia.

 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka