Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » DOM » Czego naprawdę potrzebuje Twój kot?

Czego naprawdę potrzebuje Twój kot?

Koty od zawsze były mięsożercami. Jeśli to stanie się naszą myślą przewodnią, będzie to pierwszy krok do wyboru najlepszej karmy. Skoro koty były i są naturalnymi mięsożercami, to należy zwrócić uwagę na zawartość mięsa w składzie karmy. Wysoka zawartość mięsa to wysoka zawartość białka zwierzęcego. Jeśli warunek ten zostanie spełniony dostarczymy naszemu kotu wszystkie niezbędne aminokwasy. Białko ma ogromny wpływ na rozwój mięśni. Kolejny ważny składnik to kwasy tłuszczowe – najważniejsze to omega 6 i omega 3.

 

Czemu są tak ważne? Bo odgrywają ważną rolę w krzepliwości krwi i reakcji zapalnej (omega 3), natomiast omega 6 utrzymują zdrową skórę i sierść oraz odpowiednią strukturę błony komórkowej. Najlepsza proporcja tych kwasów to od 5:1 do 10:1. Trzeci istotny element to błonnik, który podobnie jak u ludzi poprawia trawienie i stan jelit. Pamiętajmy jednak, że błonnik błonnikowi nierówny. Dobrze sprawdza się błonnik umiarkowanie fermentujący, jak na przykład pulpa buraczana. Inne rodzaje błonnika (np. silnie fermentujący) mogą wywoływać nadmierne gazy u kota lub częste i zbyt objętościowe stolce (błonnik niefermentujący – np. łupiny orzechów ziemnych). W przypadku wyboru karmy warto też zwrócić uwagę na rekomendacje. Jeśli karma została opracowana i jest rekomendowana przez weterynarzy, to z pewnością podnosi jej prestiż i daje gwarancję jakości.

 

We współpracy z lekarzami weterynarii marka IAMS dopasowała receptury karm do potrzeb i gustów smakowych kotów. A jest w czym wybierać, aby dogodzić nawet wybrednemu pupilowi.  W 100% pełnoporcjowa i zbilansowana jakościowa karma dla dorosłych kotów. Iams Delights dostarcza białka pochodzenia zwierzęcego. Karma w sposób optymalny łączy mięsa z warzywami, minerałami i witaminami oraz sprzyja utrzymaniu optymalnej wagi i dobremu samopoczuciu.

 

IAMS Delights mix 4 smaków w saszetkach w sosie: z apetycznym kurczakiem oraz indykiem, z jagnięciną i czerwoną papryką, z dzikim tuńczykiem i groszkiem, z gotowanym na parze łososiem i dorszem oraz mix 4 smaków w saszetkach w galaretce:  z dzikim tuńczykiem i śledziem, ze smakowitym łososiem i pstrągiem, z pieczonym indykiem i kaczką, z soczystą jagnięciną̨ i wątróbką̨. Karmy przeznaczone są dla kotów od 1 roku. 

 

 

IAMS Delights land & sea - mix 4 smaków w sosie

IAMS Delights z apetycznym kurczakiem oraz indykiem w sosie: Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (14% kurczak, 12% indyk), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. 

IAMS Delights z jagnięciną i czerwoną papryką w sosie: Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (4% jagnięcina), warzywa (4% papryka, z papryki suszonej), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. 

IAMS delights z dzikim tuńczykiem i groszkiem w sosie:  Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, ryby i produkty pochodne z ryb (8% tuńczyk), warzywa (4% zielony groszek, z suszonego groszku), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. 

IAMS Delights z gotowanym na parze łososiem i dorszem w sosie:  Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, ryby i produkty pochodne z ryb (4% łosoś, 4% dorsz), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. 

 

IAMS Delights land & sea - mix 4 smaków w galarecie 

IAMS Delights z dzikim tuńczykiem i śledziem w galaretce:  Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, ryby i produkty pochodne z ryb (4% tuńczyk, 4% śledź), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. 

IAMS Delights ze smakowitym łososiem i pstrągiem w galaretce:  Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, ryby i produkty pochodne z ryb (4% łosoś, 4% pstrąg), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. 

IAMS Delights z pieczonym indykiem i kaczką w galaretce:  Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (6% indyk, 4% kaczka), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. 

IAMS Delights z soczystą jagnięciną i wątróbką w galaretce:  Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (6% wątróbka, 4% jagnięcina), produkty pochodzenia roślinnego, minerały.

 

Wskazówki odżywiania:  W przypadku kota o wadze 4 kg – ok. 3 torebek dziennie podzielonych na co najmniej dwa posiłki. Twój kot może potrzebować więcej lub mniej pokarmu zależnie od swojego wieku, temperamentu i aktywności. Zapewnij kotu stały dostęp do świeżej wody do picia. Przechodząc na Iams, należy wprowadzać nową karmę stopniowo w ciągu 4 dni. 

Ceny za 1 saszetkę 2,9 zł;  Opakowania saszetki 85 g / 24 szt. w cenie 70 zł dostępne w sieciach Carrefour, Auchan, E.Leclerc. 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka