Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » MODA / DESIGN » Dom z nakrętek

Dom z nakrętek

Jak się okazuje, plastikowe nakrętki stanowią nieograniczone źródło inspiracji. Wykorzystywane są nie tylko na cele charytatywne, czy do zrobienia różnego rodzaju zabawek, ale jak pokazuje Olga Kostina, mogą posłużyć również do stworzenia mozaiki zdobiącej dom

 

Nie ma nic gorszego, niż wyrzucanie nakrętek do śmieci. Wiedzą o tym już nawet na Syberii.

To właśnie tam, w wiosce Karmarchaga, mieszka Olga Kostina, która z tego niepozornego kawałka plastiku potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieło. Dzięki nowatorskiemu połączeniu recyklingu ze sztuką ludową na elewacji swojego domu „namalowała” piękne obrazy przedstawiające ludowe wzory oraz zwierzęta mieszkające w pobliskich lasach. Do stworzenia mozaiki artystka wykorzystała 30 tysięcy nakrętek, które zbierała przez cały rok.

Twórczość pomysłowej artystki zdobywa coraz szerszą grupę fanów. Olga Kostina i jej kolorowy dom to kolejny dowód na to, że ludzka wyobraźnia nie zna granic. Co więcej, bez wątpienia można stwierdzić, że prawdziwy artysta potrafi stworzyć cudeńko nawet z takich przedmiotów, które ktoś inny bez chwili wahania wyrzuciłby na śmieci.

 

 

źródło: http://reused.pl/

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka