Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » DOM » Ekologiczne naczynia - pomocne podczas przyjęć

Ekologiczne naczynia - pomocne podczas przyjęć

W każdym domu znajduje się komplet zastawy stołowej. Kiedy urządzamy przyjęcie okazuje się, ze talerzy i kubków zaczyna brakować. Nie mówiąc już o ich zmywaniu po zakończonym ucztowaniu. Ułatwieniem miały się stać naczynia jednorazowe.

 

Plastikowe naczynia jednorazowe zyskały dużą popularność. Podczas spotkań, przyjęć czy grillowania zużywane są ich ogromne ilości. Po użyciu najczęściej wyrzucane są bez żadnego zastanowienia - nieposkładane. W efekcie zamiast jednego, wypełniają objętość kilku worków na śmieci. Rzadko te plastiki trafiają do recyklingu.

Istnieje zdrowa alternatywa! Na rynku dostępne są ekologiczne naczynia. Wykonane są najczęściej z liści palmy, trzciny cukrowej, bambusa lub z otrębów. Naturalne, wodoodporne, biodegradowalne. Po przyjęciu można je wyrzucić na kompostownik. Te z otrębów można wykorzystać jako pasza dla zwierząt - same zalety.

Co więcej, nie tylko materiał, z których są wykonane naczynia jest ekologiczny. Przyjazny środowisku jest także proces ich produkcji. Pozbawione są chemikaliów i  kleju. Niektórzy producenci szczycą się tym, że odzyskują 80% wody wykorzystywanej w procesie produkcji naczyń.

Ekologiczne naczynia to nie tylko talerze. W ofertach można znaleźć również miseczki, kubki, sztućce, podstawki, czarki oraz inne przybory kuchenne.

 

   

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka