Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Spacer, rower albo komunikacja miejska - to alternatywa dla stania w korkach w samochodzie i trucia środowiska. W poniedziałek (16.09) rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Tysiące europejskich miast będą promować inwestycje sprzyjające rowerzystom i pieszym, a także poprawiające funkcjonowanie transportu miejskiego.

W polskich miastach koordynatorzy będą prowadzić akcje edukacyjne, pokazujące korzyści z korzystania z komunikacji miejskiej, jeżdżenia na rowerze i chodzenia piechotą, a także racjonalnego używania samochodów osobowych. Celem tych działań jest przekonanie mieszkańców, że nawet małe zmiany codziennych nawyków mogą poprawić jakość naszego życia oraz miejsca, w którym mieszkamy.

 


 

Więcej informacji na temat działań prowadzonych przez miasta można znależć na stronie www.mobilityweek.eu
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską, aby zachęcić społeczeństwo do ekologicznych sposobów podróżowania - jazdy na rowerze, środkami komunikacji miejskiej i chodzenia. Punktem kulminacyjnym ETZT jest Dzień Bez Samochodu obchodzony 22 września.

 


 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka