Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Festiwal z Natury (Białystok)

Festiwal z Natury (Białystok)

Festiwal z Natury – impreza, która wyrosła z potrzeby serc, z miłości do natury…W ramach dwóch dni festiwalu odbywać się będą wykłady, spotkania oraz warsztaty związane z naturą i szeroko pojętą ekologią. Tematyka obejmie m. in. zdrowie, odżywianie, styl życia, ekorodzicielstwo, regenerację ciała (taniec, joga itp.), bliskość natury oraz nasze w niej miejsce.

 

Na warsztatach będzie można wykonać różne prace rękodzielnicze, nauczyć się np. własnoręcznie robić kosmetyk, przyrządzić zdrową strawę dla ciała (i ducha), lepić w glinie czy stworzyć naturalną biżuterię.

W ramach festiwalu, w operowym foyer, obok głównego wejścia swoje miejsce znajdą stoiska firm, organizacji oraz osób zajmujących się działaniami związanymi z naturą – od rękodzieła (np.: sutasz, szydełkowanie, glina), poprzez Szkołę Babć, po sklepy ze zdrową żywnością.

Dodatkowo zostało zaplanowanych wiele atrakcji (w zależności od pogody): wyciskanie soku z pokrzywy, mielenie mąki, zawody wspinaczkowe, pokaz sterowanych modeli samolotów, destylacja olejków, puszczanie latawców, możliwość zajrzenia do ulu pszczelego, koło garncarskie, balon na uwięzi, zjazdy w kuli-zorbing, na linie-tyrolka, pokazy chodzenia po linie-slackline, pokazy dojenia kozy, brykanie na trampolinie. W trakcie imprezy odbędą się także warsztaty i zajęcia dla dzieci, związane z tematyką ekologiczną: skarby z natury, zabawy recyklingowe, plecenie wianków, twórcze prace z gliny, włóczek czy tektury, jak i te promujące zdrowy i aktywny sposób spędzania czasu – joga na trawie, wspinaczka czy muzykowanie i brykanie dla najmłodszych.

 

PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka