Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » TURYSTYKA » Hyperion - najwyższe drzewo świata

Hyperion - najwyższe drzewo świata

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak dokładnie wygląda i ile mierzy największe drzewo na świecie? Jest nim potężna sekwoja rosnąca, gdzieś w Kalifornii nosząca nazwę Hyperion. Zobaczcie jak prezentuje się ono w pełnej okazałości.

 

Zostało odnalezione ono w roku 1978 w Kalifornii przez dwóch mieszkańców USA. Mierzy ponad 115 m wysokości, a masa wynosi tyle, co 15 płetwali błękitnych czyli największy zwierząt na naszej planecie. Dokładna lokalizacja najwyższego drzewa na świecie owiana jest tajemnicą, a wszystko ze względów bezpieczeństwa. Nie chciano bowiem, by sekwoja stała się atrakcją turystyczną, co wiązałoby się z licznymi wizytami turystów, z których wielu mogłoby chcieć zabrać ze sobą fragment drzewa, lub wyryć na nim swoje imię.

Na szczęście dzięki naukowcom, którzy mieli wyjątkową okazję wejścia na Hyperiona możemy zobaczyć jak wygląda ono w całości. Pełen obraz drzewa powstał poprzez stworzenie mozaiki ze zdjęć pokazujących fragmenty sekwoi. Warto zobaczyć również film prezentujący wspinaczkę i widok z czubka najwyższego drzewa świata.

 

źródło: http://www.wwf.pl/

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka