Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » ŚRODOWISKO » Instytut Biodynamiki i Permakultury - Samoochrona

Instytut Biodynamiki i Permakultury - Samoochrona

Medycyna żywieniowa przywraca człowiekowi dobre zdrowie, samopoczucie i spokój ducha, poprzez właściwie zbilansowaną dietę warzywno-owocową, zachowując wszystkie organy na swoim miejscu, bo człowiek to nie tylko organy do naprawy, ale jest w nas jeszcze coś bardziej wartościowego. Coś co potrzebuje, aby wszystkie organy w człowieku były sprawne i współpracowały ze sobą w harmonii.

 

 

 

W nowo powstałym Instytucie przywrócimy do życia stare odmiany warzyw i owoców oraz ochronimy je, zakładając  Bank Nasion, aby każdy mógł takie nasiona przynieść do rozmnożenia, a ktoś inny jeśli taka będzie jego wola mógł się zaopatrzyć w te stare nasiona na własny użytek. Sami ochronimy stare, zdrowe odmiany nasion, warzyw i owoców przed całkowitym wyginięciem.


Zastosujemy, stare sprawdzone od tysiącleci technologie upraw zdrowej żywności  bez stosowania pestycydów, herbicydów i nawozów sztucznych:

 

1.      BIODYNAMIKA – uprawa roślin w zgodzie z prawami natury według faz księżyca i układu  planet w Kosmosie. Właściwy cykl zmianowania rożnych grup roślin, ponieważ każda grupa roślin ciągnie inne soki życia z Ziemi.


2.      Permakultura – właściwe sąsiedztwo roślin obok siebie, co daje efekt w postaci  stymulacji zdrowego wzrostu, wzajemne zabezpieczanie się przed szkodnikami i chorobami, a po uzyskaniu odpowiedniej ilości próchnicy w ziemi  zaprzestanie orki, tylko właściwe spulchnianie gleby.


3.       Muzyka klasyczna i relaksacyjna do wegetacji roślin, lecz ten pionierski program będzie wprowadzony w drugim roku od rozpoczęcia upraw.


Żywność produkowana w naszym Instytucie będzie, funkcjonalna i odżywcza dla komórek naszego ciała. To czym ciało karmisz obecnie, odwdzięczy się tobie za 5, 10, 20 lat dobrym zdrowiem i kondycją lub cierpieniem i chorobą. Teraz to Ty decydujesz kim będziesz w przyszłości. Zdrowym lub chorym. Wybór należy do ciebie. 


Ty jesteś mistrzem twojego życia i Ty trzymasz w swoim ręku klucz do wszystkich doświadczeń. Budujemy nowy świat od początku i bliska jest godzina jego narodzin.


Uruchomimy usługę, dostawy świeżej żywności bezpośrednio do odbiorcy. Dziś zamawiana, dziś  z ziemi pobrana i  dziś do ciebie wysłana, a  jutro na twoim stole do konsumpcji podana.


Nawiążemy współprace z innymi organizacjami i społecznościami w kraju i za granicą aby wymieniać własne doświadczenia i zdobywać nową w tej dziedzinie wiedzę.

 

CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE TUTAJ

Dlaczego warto wspomóc ten projekt ?


Przyczyniasz się do kreowania nowej inicjatywy społecznej i tym samym otwierasz drogę do powstawania nowych lub podobnych projektów.


Zaczynamy tworzyć społeczność ludzi, którzy sami decydują o swoim przeznaczeniu i życiu w zgodzie z prawami Natury.


Sami kreujemy i tworzymy nową przyszłość dla siebie i dla swoich najbliższych.


Przyczyniamy się do ochronywody, powietrza, roślin, pszczół i samej Matki Ziemi przed zniszczeniem.


Będziemy rozmawiać i zrobimy wszystkoaby miejscowi rolnicy również zaczęli uprawiać swoje pola w przyjazny sposób do natury, dzięki temu powiększymy obszar zdrowych upraw.


Stworzymy nowe miejsca pracydla pionierów tego projektu, w pierwszym roku to będzie 3-5 osób. Rok drugi 13-15 osób. Od trzeciego roku ponad 20 osób będzie miało zajecie i każdego roku będziemy zwiększać liczbę miejsc pracy.


Ekonomicznie uzasadniony. Przy tradycyjnym gospodarowaniu z jednego hektara jest w stanie przeżyć 2-3 osoby. Wykorzystując biodynamikę i permakulture z jednego hektara się wyżywi 21-23 osoby.


Wszyscy, którzy finansowo przyczynią się do uruchomienia tego projektu, otrzymają wspaniały dyplom wdzięczności na pamiątkę, że coś dobrego po sobie zostawili.


Wspomagającten projekt finansowo, robisz wymianę barterową i zapewniasz sobie i rodzinie, pobyt i zdrowe spędzenie swojego wolnego czasu  w naszym ośrodku w przyszłości, na tle Natury przy lesie, przy okazji zdrowo sie odżywiając. My zadbamy o to, aby dla Ciebie przygotować nowe miejsce do wypoczynku i relaksu.


Jako upamiętnienie tego wydarzenia będziemy każdego roku organizować biegi przełajowe w pobliżu Instytutu po pięknych, leśnych ścieżkach.

 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka