Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » URODA » Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne

Zacznij swoją mineralną przygodę!

Kosmetyki mineralne owiane są legendą, a liczba ich zwolenniczek rośnie z dnia na dzień. Miliony kobiet na całym świecie zrezygnowały z tradycyjnych kosmetyków do makijażu na rzecz produktów mineralnych. Nie powinno to szczególnie dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie ich zalety.


Minerały nie zapychają porów, są delikatne dla skóry, wykazują właściwości łagodzące i przeciwzapalne, zawierają naturalny filtr SPF, są wodoodporne i niezwykle wydajne. Mnogość produktów mineralnych na sklepowych półkach może jednak przyprawić o zawrót głowy. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki mineralne to 100% minerały.

Każda kobieta wie jak ważna jest skóra, a zwłaszcza skóra twarzy, lecz nie zawsze właściwie potrafi o nią zadbać. Pewnych czynników wpływających niekorzystanie na kondycję naszej skóry nie jesteśmy w stanie wyeliminować, ale są też takie, na które mamy wpływ. Kosmetyki mineralne, zamiast drażniących substancji chemicznych, sztucznych barwników, parabenów, nanocząsteczek i wypełniaczy są w 100% naturalne, pozbawione wszelkiej chemii. Dzięki zawartości dwutlenku cynku korektory posiadają również właściwości antybakteryjne, które znacząco poprawiają wygląd cery a skóra twarzy przez cały dzień oddycha.
 

Główne składniki kosmetyków mineralnych to mika (Mica), dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide), tlenek cynku (Zinc Oxide) oraz glinka porcelanowa (Kaolin). Jednak o sile minerałów decyduje także to, czego w ich składach nie ma. Prawdziwe minerały nie zawierają parabenów, konserwantów, syntetycznych barwników, substancji zapachowych, talku, czy też substancji ropopochodnych – zatem są to kosmetyki do makijażu, które można określić mianem ekologiczne – tj. całkowicie bezpiecznego dla cery oraz środowiska naturalnego.
 

Minerały polecane są osobom z cerą wrażliwą skłonną do alergii, ale stanowią także ciekawą alternatywę dla osób, które chcą używać łagodnych, naturalnych produktów nie testowanych na zwierzętach. Co więcej, kosmetyki do makijażu mineralnego znane są ze swojej niezwykłej trwałości i intensywnych barw. Nie trzeba więc iść na żadne kompromisy. Dzięki minerałom wykonamy perfekcyjny makijaż mając pewność, że właściwie dbamy o swoją skórę.

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka