Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Mała Akademia Zdrowego Smaku

Mała Akademia Zdrowego Smaku

Mała Akademia Zdrowego Smaku w Jastrzębiu już działa na dobre. Znany jastrzębski kucharz Michał Bałazy, odwiedza uczniów jastrzębskich podstawówek i na specjalnych warsztatach opowiada im o zdrowym jedzeniu. Podczas zajęć, kucharz uczy też maluchy, jak zrobić pyszne i zdrowe posiłki, m.in. pasty na kanapki, musli i sałatki.

Michał Bałazy przy współpracy z Fundacją Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczyna właśnie cykl warsztatów pod hasłem "Mała akademia zdrowego Smaku". Zajęcia mają promować zdrowy sposób odżywiania wśród dzieci w wieku szkolnym. 

- Już po pierwszym dniu jestem przemiłe zaskoczony wiedzą dzieci na temat zdrowego odżywiania, potrzeby nawadniania organizmu oraz tego jak ważne jest regularne dostarczanie odpowiednich wartości, jestem przekonany, ze chociaż odrobinę przyczynimy się do zwalczenia plagi otyłości na świecie, problemu z którym od lat walczę wygrywając i przegrywając poszczególne bitwy wierzę, że mimo wszystko moja mała wojna ze złymi przyzwyczajeniami okaże się być wygraną - powiedział Michał Bałazy.

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka