Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » MODA / DESIGN » Pierwsza wegańska marka z kolekcją butów!

Pierwsza wegańska marka z kolekcją butów!

BOHEMA CLOTHING, pierwsza polska marka posiadająca kolekcję ubrań oraz kolekcję butów, dołącza do akcji Sklepy Wolne Od Futer. Jest trzynastą polską marką, która dołączyła do kampanii antyfutrzarskiej i pisemnie zobowiązała się do niestosowania futer oraz dodatków futrzanych w kolekcjach pokazując tym samym jak istotne jest przestrzeganie praw zwierząt

 

 

BOHEMA CLOTHING to pierwsza polska marka, która oprócz kolekcji ubrań i dodatków (czapki, szale – kominy) posiada również w swojej ofercie kolekcję butów. . Wszystkie produkty BOHEMA CLOTHING wykonane są z materiałów niepochodzących od zwierząt, w kolekcjach (także w kolekcji obuwniczej) nie korzysta się z futer, skóry naturalnej, wełny czy jedwabiu. Wysokiej jakości tkaniny, ręcznie wykonane i dopracowane oraz starannie dobrane detale sprawiają, że wszystkie rzeczy stanowią doskonałą alternatywę. Dodatkowo ubrania projektowane są z surowców ekologicznych, wyprodukowanych z poszanowaniem środowiska naturalnego.

 

 

BOHEMA CLOTHINGjest marką dla ludzi bezkompromisowych idących pod prąd, żyjących z głową w chmurach, wierzących we własne idee i marzenia. To wypadkowa pasji, sztuki, natury, mody, elegancji i konsekwencji. „Sklepy Wolne od Futer to świetna kampania i rzetelny agregator słusznych marek” – tak decyzję o włączeniu się do kampanii skomentował właściciel marki Sebastian Szypuła.

Polskie marki, które oficjalnie dołączyły do projektu to: SOLAR Company, Nenukko, RISK.made in Warsaw, Mint and Pepper, Ninety Eight Clothing, Slogan Eco Streetwear, Rododendron, Luka Bandita, SAS (Such A Sucz), Folk Design, Heroesque, Boehma Clothing oraz ESTby Es (Gosia Sobiczewska).

 

  

 

Fur Free Retailer (Sklepy Wolne od Futer)to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Fur Free Retailer wspiera wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych. Aktualnie do programu należy ponad 315 firm modowych, m.in.: największe koncerny odzieżowe Inditex i H&M Group z markami: Massimo Dutti, Zara, Bershka, H&M, COS, Cheap Monday oraz wiele innych marek takich jak Topshop, Marks & Spencer czy Asos. Oficjalnym polskim przedstawicielem koalicji Fur Free Alliance jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

 

Wywiad z właścicielem marki BOHEMA na stronie Otwarte Klatki: http://bit.ly/1C6DGKF

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka