Jesteś tutaj: Strona główna » Blog » Środki czystości » Odplamiacze eko

Odplamiacze eko

Tutaj będę pisała o odplamiaczach ekologicznych dostępnych na rynku. Każdy z nas potrzebuje takiej wiedzy. 

Ostatnio namiętnie testuję proszki i płyny do plam. Trójka małych dzieci uczyni mnie specjalistką od plam :) Znajomi się śmieją “ jak mam plamę i nie wiem co z nią zrobić, to idę do Ewy”. Na pewno mogę wam polecić super odplamiacz firmy Sonnett , którym można rewelacyjnie odplamić wszystkie plamy po jedzeniu - po wszystkich owocach (malinach, porzeczkach, wiśniach, truskawkach, jabłkach itp). Super w nim jest to że bierze też stare plamy, jak żaden inny wybielacz. Najlepiej nasypać proszek bezpośrednio na plamę i zostawić na kilka godzin, odzież powinna być wraz z plamą zanurzona w wodzie. Ja osobiście do ciepłej wody z kranu dolewam wrzątek - lepiej dzięki temu odplamia. Stosuję do białych rzeczy i do kolorów też.

Jak widać na zdjęciu, jest to proszek w postaci granulek, wygodny do nakładania. Produkt jest ekologiczny, na bazie sody. 
Stosuję go już dłuższy czas i naprawdę na rzeczach kolorowych wybiela tylko plamy, nie rusza realnych kolorów ubrań. Ale pewnie najlepiej zrobić najpierw test, szczególnie jeśli chcemy wybielić coś na naszej ekstra sukience :)
 

Dziwi mnie tylko dlaczego nazwa jego jest wybielacz a nie odplamiacz, moim zdaniem to mocno myli odbiorcę. Próbowałam wybielać nim też rzeczy białe - nie plamy, tylko np. bluzeczki albo podkoszulki bo już trochę zszarzały, ale nie zauważyłam rewelacyjnych efektów. Za to bardzo się sprawdził do wybielania ściereczek z kuchni. Same wiecie, że ścierki kuchenne na ogół mają plamy z jedzenia czyli z produktów organicznych. Wkładam wszystkie ścierki do gorącej wody, nasypuję sporo tego wybielacza i zalewam jeszcze dodatkowo wrzątkiem z czajnika. Zostawiam na noc. Efekty przerosły nawet moje oczekiwania.
 

Jednym słowem Ekologiczny wybielacz firmy Sonnett jest świetny do plam z owoców i produktów organicznych typu jedzenie (ale uwaga: plam po przyprawach raczej nie odplamia). 
 

Wybielacz jest w dwóch wersjach - małej 450 g - w pudełeczku i uzupełniacz 900 g w torebce. Zdecydowanie bardziej opłaca się ten większy ale na początek bezpieczniej wziąć ten mniejszy i przetestować jak sprawdza się przy naszym trybie życia.

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka