Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » MODA / DESIGN » pARTs - BIŻUTERIA ZE ZUŻYTYCH CZĘŚCI VOLVO

pARTs - BIŻUTERIA ZE ZUŻYTYCH CZĘŚCI VOLVO

Co zrobić z uszkodzonymi i zużytymi częściami samochodowymi? Stworzyć z nich piękną i intrygującą biżuterię! Marka Karlik ART potwierdza, że idea upcyklingu oraz wyobraźnia wystarczą, aby niepotrzebne żarówki, uszczelki, fragmenty elektronicznych płytek, czy tulejki zyskały nową wartość i artystyczną duszę.
Oryginalny i nowatorski pomysł wykorzystania zużytych i niepotrzebnych części samochodowych Volvo powstał w głowie Joanny Karlik-Knocińskiej – właścicielki Salonów Volvo w Poznaniu, która   połączyła swoją pasję motoryzacyjną z miłością do pięknej biżuterii.
 
Jak podkreśla Pani Prezes: „Kolekcja pARTs doskonale wpisuję się w filozofię marki Volvo, która zawsze ze szczególną troską dbała o ochronę środowiska. Realizując projekt Karlik ART pokazujemy zupełnie inną możliwość wykorzystania zużytych elementów samochodowych niż powszechny w branży motoryzacyjnej recykling”. 
 
Kolekcja pierwszej w Polsce kolekcji biżuterii ze zużytych części samochodowych Volvo powstała we współpracy z projektantką  Anną Orską, prekursorką wykorzystania upcyklingu w polskim jubilerstwie. „Zaprojektowanie i wykonanie biżuterii z części samochodowych było dla mnie nowym doświadczeniem i interesującym wyzwaniem” – podkreśla Anna Orska. 
 
Naszyjniki, bransolety oraz breloki z kolekcji pARTs zostały wykonane ze zużytych metalowych nakrętek i uszczelek, wiązek elektrycznych, przewodów, fragmentów płytek elektronicznych modułów a nawet żarówek z kontrolek i bezpieczników pochodzących z różnych modeli samochodów marki Volvo.  Każdy element biżuterii Karlik ART to unikalne artystyczne rękodzieło najwyższej jakości oraz wyjątkowa propozycja nie tylko dla miłośników motoryzacji. 
 
Karlik ART zaprezentowała po raz pierwszy biżuterię pARTs podczas specjalnego wernisażu dla mediów i przyjaciół marki zorganizowanego w salonie Volvo Firma Karlik.
 

Kolekcja biżuterii pARTs jest dostępna w Salonie Volvo  Firmy Karlik przy ul. Kaliskiej 26 w Poznaniu. 

 

 
Joanna Karlik-Knocińska – pomysłodawczyni kolekcji pARTs. Prezes Firmy Karlik Autoryzowany Dealer Volvo, który posiada dwa salony i serwisy Volvo w Wielkopolsce. Pasjonatka motoryzacji i biżuterii.
 
Anna Orska - projektantka biżuterii i prekursorka upcyklingu w polskim jubilerstwie, autorka dużych produkcji, limitowanych serii biżuterii oraz specjalnych indywidualnych zamówień. Jej rękodzieła noszą m.in.: Sharon Stone, Andie MacDowell, Grażyna Kulczyk, Nina Terentiew, Anna Czartoryska - Niemczycka.

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka