Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » MODA / DESIGN » Pierwsza kolekcja od Tchibo w 100% z bawełny ekologicznej

Pierwsza kolekcja od Tchibo w 100% z bawełny ekologi...

Tchibo dąży do 100% zrównoważonej działalności. Współpracuje między innymi z międzynarodowymi partnerami, aby wspierać  ekologiczne uprawy bawełny. W lipcu br., po raz pierwszy w historii, Tchibo wprowadziło do sprzedaży kolekcję bielizny, w której wykorzystana bawełna, to w 100% bawełna ekologiczna

 

Tchibo oferuje różnorodny asortyment w zmieniających się co tydzień, tematycznych kolekcjach artykułów użytkowych. W dążeniach do prowadzenia 100% zrównoważonej działalności koncentruje się między innymi na surowcach, z których wytwarzane są produkty Tchibo. Dlatego właśnie wspiera przyjazną dla środowiska naturalnego i społeczeństwa uprawę bawełny. W konsekwencji w ofercie Tchibo nieustannie zwiększa się asortyment produktów wykonanych z bawełny pochodzącej z odpowiedzialnych upraw.

 

Bawełna wykorzystana do produkcji tekstyliów i bielizny z najnowszej kolekcji Tchibo pochodzi wyłącznie z ekologicznych kontrolowanych upraw. Produkty posiadają certyfikat potwierdzający ich zgodność ze standardami OE 100 lub OE Blended opracowanymi przez Textile Exchange, organizację non-profit wspierającą uprawy bawełny ekologicznej.

 

Cel: bawełna ze zrównoważonych upraw we wszystkich produktach tekstylnych i odzieży Tchibo

 

Przestawienie się z konwencjonalnej uprawy bawełny na ekologiczną trwa około trzech lat i stanowi, zwłaszcza dla drobnych rolników, poważną decyzję ekonomiczną. Dotychczas tylko niecałe 2 proc. zbiorów bawełny na całym świecie pochodziło z upraw ekologicznych. Rosnący popyt może jednak wpłynąć na to, że przestawienie się na uprawę ekologiczną stanie się bardziej atrakcyjne dla rolników. W roku 2012 Tchibo sprzedało łącznie 12,7 milionów produktów zawierających bawełnę pochodzącą z odpowiedzialnych upraw (bawełna ekologiczna i Cotton made in Africa).

 

Od 2006 roku Tchibo realizuje cel dążenia do działalności prowadzonej  w 100% w sposób zrównoważony. Od tego momentu elementem strategii przedsiębiorstwa jest między innymi angażowanie się na rzecz przestrzegania i poprawy standardów społecznych i środowiskowych w łańcuchu dostaw.

 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka