Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » RODZINA » Pomysły na jesienny spacer

Pomysły na jesienny spacer

Za oknem jesienna pogoda. Jednak spadające liście i deszczowe kałuże nie są nam straszne! Oto kilka atrakcji dla naszego malucha, które możemy mu zapewnić będąc poza domem.

 

1) Robienie bukietów z liści - Na trawniki z drzew spadły tysiące liści. Każdy z nich ma inny kolor i kształt. Wszystkie świetnie nadają się do robienia barwnych i niepowtarzalnych bukietów. Dużych i małych.

2) Chodzenie po kałużach - Ubierz dziecko w płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze i pozwól chodzić po kałużach. Będzie Cię za to ubóstwiać!!! Jak jeszcze wrzucicie razem do tej kałuży kamyk... :)

3) Skakanie i dreptanie - Chodzenie po murkach, krawężnikach, przeskakiwanie po płytkach chodnikowych czy chowanie się za drzewem zawsze jest atrakcyjne. Jesienią także.

4) Tańce z parasolką - Wywijanie parasolką, kręcenie nią w kółko dorosłych przenosi w świat “Deszczowej piosenki”. Nasze pociechy nie utrzymają parasolki spokojnie w rękach, więc pamiętajcie także o kapturach na głowie.

5) Karmienie ptaków - Jesień to odpowiednia pora by przyszykować karmniki dla ptaków. Zabierając ze sobą trochę chleba można dokarmić stado gołębi albo wróbli. Wybierając się nad wodę spotkacie kaczki i łabędzie. Czyż to nie jest prosta forma na bycie bliżej natury i uczenie dziecka o gatunkach ptaków mieszkających w Polsce i nie odlatujących na zimę?

6) Puszczanie łódek w kałużach - Najpierw chwila zabawy w origami i złożenie łódek. Potem trzeba szybko wybiec na dwór. Która łódka szybciej przepłynie kałużę, mamy, taty czy dziecka? Z której strony trzeba w łódkę dmuchać, żeby się rozpędziła?

7) Naturalne “kółko i krzyżyk”, gra w klasy - Gra w klasy na kostkach chodnikowych nie jest niczym skomplikowanym. Naturalne “kółko i krzyżyk” - co to jest? Wystarczy, ze wraz ze swoją pociechą zbierzecie kilka kasztanów i żołędzi i już możecie grać! Zamiast zaznaczać pola rysując kółka i krzyżyki, połóżcie na nich swoje kasztany lub żołędzie.

8) Puszczanie baniek mydlanych - Trochę wody, mydła i zabawa gwarantowana! Jesienią pomocny jest wiejący wiatr. W końcu bańka, która odlatuje jest atrakcyjniejsza niż bańka, która od razu spada na ziemię i pęka! Spróbujcie też zrobić duże bańki. Płyn do baniek przygotujcie w misce. Weźcie dwa patyki, kijki. Połączcie je na końcu dwoma sznurkami, z których jeden będzie dłuższy, drugi krótszy, tak że powstanie pętla i trenujcie! Zabawa gwarantowana nie tylko dla dziecka, ale i dla Ciebie!

9) Wymyślanie nowych nazw - Język polski jest niezwykle bogaty. Dlaczego się nim nie pobawić? Określenie “mżawka” lub “słota” na pewno da się zastąpić innymi dziecięcymi nazwami. Co powiesz na “pogoda parasolkowa”?

10) Wyjście do ZOO - Jesienią w ZOO nie ma takiego tłoku jak wiosną czy latem. Niektóre zwierzęta szykują się do snu, ale wciąż wiele z nich można zobaczyć. Kiedy zmarzniecie przy wybiegu dla kangurów, pobiegnijcie się ogrzać w pawilonach podziwiając stworzenia znajdujące się w budynkach.

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka