Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Przynieś makulaturę, pomóż ratować konie

Przynieś makulaturę, pomóż ratować konie

W dniach 30. października do 9. listopada przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej stanie kontener na makulaturę. Dołącz do akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, przynieś stare gazety, kartony czy zużyty papier do ksero, pomóż ratować zwierzęta. 

Po raz ósmy przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej w dniach 30.10.- 09.11.2015r. firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej, która od lat współpracuje z Klubem Gaja, postawi ogromny kontener na makulaturę. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic by dołączyli do akcji i oddali stary papier. Dochód ze zbiórki makulatury wspomoże leczenie i utrzymanie uratowanych koni Klubu Gaja. 

W tym roku do koni dołączył Laser i Vena. Dzięki zaangażowaniu ludzi, szkół, firm udało się uratować 60 koni. Wiele z nich wymaga opieki weterynaryjnej. Klub Gaja na stałe wspomaga utrzymanie i leczenie ponad 20 z nich.W wiosennej zbiórce makulatury udało się zebrać ponad 8 ton surowca. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do poprzednich edycji akcji oraz liczymy na dalsze wsparcie z Państwa strony – komentuje Katarzyna Chałasz Klubu Gaja.

W Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, którymi właściciele nie mogą się dłużej zajmować. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z agroturystyką.

Każdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” prowadzona jest w ramach Programu Święto Drzewa. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska). Partnerzy: Troton, Eco Service. 

Współpraca w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w Bielsku-Białej: Auchan w Bielsku-Białej i Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Więcej informacji:
Jolanta Migdał – Klub Gaja, koordynatorka programu Święto Drzewa, tel. 609 495 871
Katarzyna Chałas – Klub Gaja, tel. 661 621 405

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka