Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » TURYSTYKA » Rajskie miejsca na ziemi

Rajskie miejsca na ziemi

Są na świecie miejsca, które pomagają nam sobie wyobrazić, jak może wyglądać raj. Ci, którzy je odwiedzili są prawdziwymi szczęściarzami. Innym pozostają marzenia, bo niewielu stać na pobyt w raju...

Bora Bora nosi miano najpiękniejszej wyspy Polinezji Francuskiej. W 1772 roku odkrył ją Jacob Roggeveen, a w 1777 wylądował na niej James Cook, określając ją "Perłą Pacyfiku". To autentyczny raj na ziemi, od wielu lat wygrywa konkursy na najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Po zakończeniu II wojny światowej wielu żołnierzy, stacjonujących w bazach lotniczych na Bora Bora nie chciało stąd powrócić do domu. Porażają tu jaskrawe kolory. Soczyście zielona roślinność kontrastuje z turkusowym i szafirowym odcieniem laguny. Białe, piaszczyste plaże ciągną się wzdłuż wybrzeża porośniętego ogromnymi palmami kokosowymi. Głównymi ośrodkami miejskimi są Vaitape oraz Matira. Mimo najazdu turystów, Bora Bora zachowała swój tradycyjny styl, który widać w polinezyjskiej architekturze luksusowych hoteli. Charakterystyczne, wyrastające z wody drewniane domki na palach to najdroższe hotele na Bora Bora. 

 

 

 

Tikehau to jeden z najpiękniejszych atoli w Polinezji Francuskiej, Archipelagu Tuamotu. Tworzy okrąg, pośrodku którego znajduje się turkusowa laguna. Są tu wspaniałe plaże z białym i różowym piaskiem. Bujna roślinność, ptaki i ryby sprawiają, że doznania turystów odwiedzających to miejsce są niezapomniane. Tikehau to także raj dla nurków. Cały atol otacza niemal nieprzerwana rafa koralowa. Podwodny świat jest imponujący. Na jego unikalny ekosystem składają się niezwykłe gatunki ryb. Atol zamieszkują także kolonie barwnych ptaków. Dodatkową atrakcją Tikehau są urocze wioski. Najciekawsze z nich to Tuherahera - pełna egzotycznych kwiatów oraz Tuheiava - słynąca z połowów ryb.

 

 

Mauritius to kolejne miejsce, które warto odwiedzić, jeśli chce się zrealizować marzenia o tropikalnym raju. To wyspa zagubiona na Oceanie Indyjskim między Afryką a Azją. Jest częścią archipelagu Maskarenów. Obfituje w cudowne laguny, plaże i rozbuchaną roślinność. Atrakcją są znajdujące się na Mauritiusie jaskrawozielone plantacje trzciny cukrowej i herbaty. Mark Twain twierdził podobno, że Mauritius został stworzony zanim powstał raj i posłużył jako model jego budowy. To niewątpliwie piękne miejsce, idealne na miesiąc miodowy czy leniwy odpoczynek na plaży. Mauritius uwielbiany jest także za znakomitą miejscową kuchnię, będącą prawdziwą miksturą smaków, barw i zapachów, a także za autentyczny uśmiech tutejszych mieszkańców.

 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka