Jesteś tutaj: Strona główna » Blog » Nasze testy » Suplementy Virigo

Suplementy Virigo

Testujemy suplementy Virigo  O tym, że dostępna powszechnie żywność jest uboga w substancje odżywcze wiadomo już powszechnie. Odżywianie się wyłącznie produktami bio / organic jest natomiast w Polsce jeszcze dość skomplikowane bo są to produkty nie wszędzie powszechnie dostępne i ciągle zbyt drogie

 
Dlatego też zachęcani przez lekarzy, kolorowe magazyny albo z własnej inicjatywy wiele osób sięga po suplementy diety, gdyż powinny one być w stanie wzbogacić naszą dietę o wartościowe substancje odżywcze. Jakie suplementy wybierać, jakie są dla nas dobre? To temat niezwykle skomplikowany.

 

Jeśli chodzi o suplementy - trudno jest obiektywnie sprawdzić ich skuteczność. Należałoby w tym celu prowadzić badania kliniczne a i tak trudne jest wyizolowanie wpływu wyłącznie danego suplementu na ogólny stan zdrowia organizmu. Firmy prześcigają się przedstawianiu bogatych składów na etykietach, ale czy rzeczywiście stanowią one wartościowe produkty?

 

Główne pułapki w jakie możemy wpaść w przypadku oceny wartości suplementów:

 

1. Większość suplementów obecnych powszechnie na rynku posiada witaminy i substancje mineralne będące efektem syntezy chemicznej.

Ponieważ suplementy diety powinny uzupełniać nasze "żywienie" - jako argumenty podstawowy powinny one być "żywe" czyli pochodzić z natury. Nasz organizm to coś więcej niż fabryka chemiczna - to żywy podmiot, który w mniejszym stopniu potrzebuje konkretnych minerałów, bardziej energii życiowej, którą wytwarzają wyłącznie organizmy żywe lub która jest obecna w naturze. Dlatego warto zwracać uwagę na naturalne składniki w suplementach a unikać syntetycznych.

 

2. Nawet jeśli suplementy bazują na naturalnych składnikach, niewłaściwy sposób przygotowania / przetworzenia danych produktów powoduje, że nie zachowują one najbardziej cennych substancji.

 

3. Kompozycja / dobór składników aktywnych w danym suplemencie może nie dawać pożądanych efektów synergii.

Albowiem nie jest sztuką wziąć najlepsze składniki, ale pytanie czy potrafimy je połączyć w produkt, który w sumie wpływa na nas pozytywnie? Dlatego, że substancje aktywne oddziaływują pomiędzy sobą i ich działanie może się wzajemnie wzmacniać albo osłabiać.

 

4. Suplementy mogą zawierać inne substancje tzw. nieaktywne (np, konserwanty, wypełniacze itp) które mogą niekiedy wywoływać efekty uboczne i nam szkodzić

 

 

Jak przygotować więc dobry suplement? Nie jest to łatwe zadanie!

Energia życiowa a także wartościowe substancje odżywcze są obecne przede wszystkim w produktach świeżych lub też świeżo przygotowanych do spożycia. Im dłużej produkt leży na półce tym mniejsza jego wartość. Dlatego też ta zasada stanowi szczególne wyzwanie dla twórców suplementów, które jak wiadomo nie są to produkty świeżo przygotowane - a jednak powinny być dla nas bardzo wartościowe.

 

Postanowiliśmy więc dla Was testować wybrane suplementy aby ułatwić wybór wartościowych produktów.

W naszych artykułach / testach będziemy sprawdzać wyłącznie produkty / suplementy zawierające substancje aktywne na bazie naturalnych składników.

Z założenia jako niskowartościowe, wyłączamy suplementy bazujące na w pełni syntetycznych składnikach.

 

Suplementy Virigo firmy Vigget

 

Na testerów wybraliśmy osoby, które kilkanaście lat są na diecie wegetariańskiej, ćwiczą jogę i zajmują się generalnie zdrowym stylem życia - które świadomie przygotowują i spożywają posiłki. Osoba posiadają odpowiednio oczyszczone ciało i umysł jest w stanie natychmiast po spożyciu wyczuć, czy dane jedzenie lub produkty są naprawdę "żywe" i dostarczają człowiekowi czystej wartościowej energii.

 

Na początek wybraliśmy zupełną nowość na rynku - suplementy Virigo, produkowane przez firmę Vigget. Dostępne w 4 wersjach: Power, Green, Purus i Clear

 

No i jakie efekty? Można powiedzieć wywołały w naszych testerach tzw. efekt WOW!

 

Każdy z produktów nasi testerzy spożywali z wielką przyjemnością, odczuwając, że są to produkty o wysokiej wartości odżywczej i w pełni naturalnym składzie.

 

W przypadku produktów Power i Green, w przeciągu bardzo krótkiego czasu po spożyciu było odczuwalne podniesienie poziomu energii, nastroju i chęci życia, czyli dokładnie to co naprawdę zdrowe żywienie powinno nam dawać. Szczególnie jest to odczuwalne podczas tzw. przesilenia wiosennego, kiedy organizmy są niedożywione i osłabione po długiej zimie.

 

Zauważyliśmy, że nawet kilka dni regularnego zażywania powoduje utrwalenie tego stanu podwyższonej energii. Jednej z osób testujących suplementy błyskawicznie zniknęły tzw. zajady czyli zapalenie kącików ust będące symbolem braku witamin w organizmie.

 

Produkty Purus i Clear - od razu dawały poczucie tego, że "coś pozytywnego robią" w jelitach oraz, że organizm dobrze je przyswaja. Ponieważ te preparaty mają zadanie głównie oczyszczające organizm, więc w ich przypadku efekty trzeba będzie obserwować w dłuższym okresie.

 

Do czego możemy się przyczepić?

Dostarczone materiały informacyjne o poszczególnym suplemencie zawierały szczegółowy opis pojedynczych składników i ich wypływu na organizm. Nam trochę zabrakło informacji - jak dany produkt (jako synergiczna kompozycja) na nas oddziaływuje.

 

Zwróciliśmy także uwagę, że w przypadku produktów Green i Power, które zawierają bardzo dużo składników pochodzących z owoców, być może niezbyt korzystnie oddziaływuje zalecenie aby spożywać go po rozpuszczeniu w gorącej wodzie. Zbyt wysoka temperatura płynu powoduje, że wiele enzymów i składników odżywczych traci swoje właściwości. Dystrybutor poinformował nas, że można te produkty spożywać po rozpuszczeniu w wodzie o niższej temperaturze i taka informacja jest przekazywana klientom podczas sprzedaży - co nas uspokoiło.

 

Co je wyróżnia?

Większość suplementów dostępnych na rynku jest w postaci tabletek. Suplementy Virigo są dostepne w postaci sproszkowanej - do rozpuszczenia w wodzie lub jako dodatek do jedzenia. Dzięki temu osiągnięto lepszą wchłanialność do organizmu, a z drugiej strony zachowano elastyczność w stosowaniu. Każda forma płynna (rozpuszczona w wodzie) suplementów przewyższa formę zamkniętej tabletki – w tym aspekcie wchłanialność nie ma sobie równych. Zdarza się niekiedy, że połykanie suplementów w postaci tabletek wywoływało nadżerkę i wrzody przewodu pokarmowego, szczególnie gdy osoba zażywająca wykonywała to w pozycji leżącej. W ten sposób zażywany suplement „przyklejał” się do przewodu pokarmowego i nie był rozpuszczany przez kwasy żołądkowe.

 

Suplementy Virigo są bez GMO, nie zawierają sztucznych dodatków i co najważniejsze są w 100% naturalne. To warto podkreślić. Nie zawierają żadnych barwników i konserwantów nie posiadają żadnych substancji przeciwzbrylających. Żadnych słodzików, substancji smakowych, aromatów, wypełniających, otoczek żelowych. Są dostępne w formie sproszkowanych warzyw, owoców oraz naturalnych minerałów (Schindele’s).

 

A więc polecamy !

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka