Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Szkolenie - obowiązki przedsiębiorców (wymiana baterii)

Szkolenie - obowiązki przedsiębiorców (wymiana baterii)

Głównym celem szkolenia jest całościowe omówienie przepisów związanych z wprowadzaniem do obrotu sprzętu elektrycznego, baterii  i  akumulatorów, obowiązków rejestracji, sprawozdawczości oraz opłaty depozytowej. Omawiane są również kwestie organizacji pkt. zbierania sprzętu i baterii, obowiązki zbierających i postępowanie z odpadami sprzętu elektrycznego i baterii.Szkolenie jest kierowane do osób reprezentujących podmioty produkujące, importujące i wprowadzające na rynek sprzęt elektryczny, baterie oraz akumulatory, osoby prowadzące pkt. zbierania sprzętu, baterii i odpadów oraz prowadzących przetwarzanie sprzętu i akumulatorów.

Grupę docelową stanowią również specjaliści ds. ochrony środowiska zajmujący się gospodarką odpadami i sprawozdawczością środowiskową w zakładach obracających lub wykorzystujących sprzęt elektryczny i akumulatory.

W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

  1. Źródło prawa i monitorowanie zmian przepisów.
  2. Ustawa o bateriach i akumulatorach, Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, Ustawa o odpadach.
  3. Obowiązki wprowadzającego, importera, sprzedawcy hurtowego, detalicznego i użytkowników końcowych.
  4. Obowiązki prowadzących pkt. zbierania i przetwarzania.
  5. Obowiązki rejestracyjne, sprawozdawcze i opłatowe związane ze sprzętem, akumulatorami i bateriami (opłata produktowa i depozytowa).
  6. Organizacja odzysku, odzysk i recycling SEiE.
  7. Organy kontrolne i sankcje za nieprzestrzeganie przepisów.

Na Państwa życzenie (w odpowiedzi na zapytanie przesłane z portalu szkolenia24h) przesyłamy formularz zgłoszeniowy-umowę uprawniajacych do skorzystania z przyznanego rabatu.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo również w zakładce "szkolenia/ochrona środowiska" na stronie: www.worktraining.pl

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka