Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Urodziny Misiów polarnych w Zoo!

Urodziny Misiów polarnych w Zoo!

Każdy, kto przyniesie niedźwiadkom prezent - tego dnia wejdzie do zoo za darmo!

Misie polarne z warszawskiego zoo niebawem świętować będą swoje czwarte urodziny!Impreza urodzinowa odbędzie się w najbliższy wtorek, 2 grudnia. Wszyscy, którzy mają ochotę złożyć Aleutowi i Gregorowi życzenia będą mogli stawić się o 12:00, przed wybiegiem niedźwiedzi polarnych na uroczystym wręczeniu misiom urodzinowego tortu. 


Z okazji misiowych urodzin dyrekcja zoo przygotowała dla odwiedzających także nie lada gratkę. Każdy, kto przyniesie naszym misiom podarek w postaci: słoika płynnego miodu, paczki suszonych owoców, dwóch słoików marmolady lub dżemu, paczki śniadaniowych chrupek - najlepiej czekoladowych, lub kilku drożdżówek lub chałek będzie mógł wejść do zoo bez biletu - mówią.

Aleut i Gregor to bliźniaki. Samce urodziły się  2 grudnia 2010 roku w zoo w Norymberdze. Niedźwiedzie polarne bardzo niechętnie rozmnażają się w niewoli, tym większa była radość pracowników niemieckiego zoo, gdy okazało się, że samica Vera jest w bliźniaczej ciąży. Niedźwiedzie przyjechały do warszawskiego zoo w kwietniu 2013 roku i od razu stały się ulubieńcami warszawiaków.Tym ukochańszymi, że niedźwiedzi polarnych przez lata w warszawskim zoo nie było. Aleut i Gregor mają nawet swój fanpage na Facebooku!

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka