Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Veggie Parade 12.10.2013

Veggie Parade 12.10.2013

 

Veggie Parade to idea pokojowych marszów zrzeszających wegan, wegetarian, witarian i sympatyków. Inicjatywa ta znana jest na całym świecie od wielu lat… teraz czas na Polskę!

 

Veggie Parade odbyły się już w Paryżu, Pradze, Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago, Berlinie, Birmingham, Mediolanie czy Osace. W Krakowie jest ona organizowana po raz drugi przez zaprzyjaźnione organizacje zajmujące się prawami zwierząt i popularyzowaniem ekologicznego stylu życia. Ubiegłoroczna Veggie Parade Kraków 2012 okazała się sukcesem, z liczbą uczestników parady szacowaną na ponad 300 osób. W tym roku chcemy aby bawiło się z nami pół tysiąca ludzi.

 

Parada

W ramach Veggie Parade w Krakowie 12 października organizatorzy planują pozytywny masowy marsz z transparentami, skandowaniem haseł, rozdawaniem ulotek, instrumentami ulicznymi (tzw. samba), muzyką z sound systemu. Zbieramy się od 13:00 pod Barbakanem i ruszamy o 13:30. Z przodu idzie samba (muzycy z instrumentami ulicznymi), ludzie z transparentami, chcący energicznie skandować, rozdawać ulotki itp. W środku ludzie średnio aktywni (na pewno nie Ty!). Na końcu „sound system”.

Zaraz po wyjściu na płytę rynku głównego, czeka nas pół-godzinna akcja portretowa współorganizowana z Empatią. Trzymając portrety zwierząt w symboliczny sposób chcemy im zwrócić osobowości zabrane im przez mechanizm ich wykorzystywania. Dołącz do nas – będzie ok. 60 portretów. Kolejny happening „kurczaczkowy”, odbędzie się na małym rynku – tym razem wszyscy będą mogli bezpośrednio wziąć udział. Następnie już prosto ulicą Starowiślną idziemy na miejsce festynu.

 

Festyn

Zacznie się ok. godz 15, czyli od razu po dojściu parady na miejsce, do lokali Caryca i Kicz, na ul. Dajwór 16. Tam chwila dla odpoczynku oraz czas na spróbowanie przeróżnych pyszności. Wstęp wolny dla wszystkich. Można spodziewać się konkursów sportowych by VegeRunners. Przewidywana jest muzyka na żywo, freeshop oraz atrakcje dla dzieci. Odbędą się pokazy filmowe (3 pełnometrażowe), specjalny pokaz gotowania, debata oraz wykłady:

 

Na zakończenie odbędzie się afterparty Multiverse – Veggie Parade Krakow Official Afterparty by Egodrop & Furious Crew – koncerty muzyki różnorodnej.Start o 22:00, wstęp za 20zł… ale w przedsprzedaży dostępne są tańsze bilety!

 

plakat promujący Veggie Parade 2013

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE ORGANIZATORA

 

 

Informacja pochodzi ze strony organizatora: www.veggie-parade.pl

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka