Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » AKCJE I INICJATYWY » Zdrowo jemy - zdrowo żyjemy.

Zdrowo jemy - zdrowo żyjemy.

Zapraszamy na warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu dla dzieci, organizowane przez portal ZwalczNude.pl. Są to spotkania z animatorem, który, dzięki unikalnym materiałom przygotowanym przez prowadzącą, tworzy nietypowy program akcji edukacyjnej. „GOTUJ SIĘ DO ZMIAN! Czyli zdrowie na widelcu” 
Wszystkie produkty dostarcza nam pobliski BioBazar. 
MediPark Centrum Diagnostyki i Terapii Dzieci wierząc, że to co jemy i jak żyjemy wpływa na Nasze Zdrowie i Rozwój wspiera kulinarne warsztaty dla dzieci. 

22 lutego 2014 
Miejsce: Cafe Mama, Tata i Ty, ul. Twarda 64 
Temat warsztatów: I śniadanie- twoje turbodoładowanie! 
Godzina: 12:30 - dzieci w wieku 5-10 lat 
Opis: Podczas naszych pierwszych warsztatów podejmiemy się przygotowania zdrowego śniadania, na które będą się składały własnoręcznie przygotowane kanapeczki i napoje. 
 

Postaramy się zapoznać dzieci z piramidą żywieniową (opracowaną przez IŻŻ specjalnie dla dzieci) żeby każde wiedziało z czego taki posiłek powinien się składać, ile należy zjeść oraz czym wolno zajadać się do woli, a czego lepiej unikać. 
Dla młodszej grupy zamierzamy wcześniej przygotować część warzyw- papryki i marchewki pokroić w słupki, przygotować ogórki w pomidorki ponieważ chcielibyśmy, żeby dzieci posługiwały się jedynie plastikowymi nożami do np. rozsmarowywania. Starsze dzieci powinny bez trudu poradzić sobie z krojeniem. 
Każde dziecko przygotuje kilka zdrowych, kolorowych kanapeczek według własnego pomysłu jednak pod moją kontrolą i z naszą pomocą. Dodatkowo, podpowiem y najmłodszym, jak je podać i zachować kulinarny savoir vivre, a sama konsumpcja będzie oparta na zasadach Slow Food. 
Po przygotowaniu kanapek wspólnie przygotujemy zdrowe owocowe jako uzupełnienie zdrowego śniadania- wyciśniemy pomarańcze oraz grapefruity dosładzane miodem.  
Wspólnie przyozdobimy kubeczki oraz słomki, które dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu. Przez cały czas trwania warsztatów dzieci będą miały swobodny dostęp do napojów (wody mineralnej, lemoniady z miodem, świeżo wyciskanych soków)… to będą bardzo smaczne warsztaty! 

Uwaga! Konieczna rejestracja mailowa na adres: zdrowie@zwalcznude.pl 
Szczegóły warsztatów na stronie: http://zwalcznude.pl/warsztaty-zdrowo-jemy-zdrowo-zyjemy 

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka