Jesteś tutaj: Strona główna » Baza Wiedzy » INNE » Targi Medycyny Naturalnej na Warszawiance

Targi Medycyny Naturalnej na Warszawiance

W dniach 11-13 czerwca w Warszawie odbyły się Targi Medycyny Naturalnej. Stawili się przedstawiciele branży izoterapeutycznej, aromaterapeutycznej, producenci naturalnych kosmetyków, biżuterii magnetycznej i wielu, wielu innych.

Stoisk było wiele, a każde ciekawsze od oprzedniego. Wystawcy chętnie tłumaczyli, na czym polega wyjątkowość ich usług, a my równie chętnie zamienialiśmy się w słuch. A oto, co udało nam się zobaczyć i usłyszeć:

Na targi przybył między innymi pan Maciej Gruszczyński, zajmujący się ogólnie pojętą kosmetyką ciała. Pan Maciej posiada pierwszą w Warszawie tężnię solankową w pomieszczeniu zamkniętym. Zajmuje się także masażami - pielęgnującymi, odchudzającymi, polepszającymi wygląd skóry.

Naszą uwagę zwrócił także wystawca, który częstował odwiedzających dziwną, zielonkawą cieczą. Z początku nieufnie podeszliśmy do pomysłu spróbowania jej, ale po fakcie okazało się, że ma ona dość przyjemny, orzeźwiający smak. Był to sok z młodego jęczmienia, zawierający ogromną ilość chlorofilu, białek, minerałów, aminokwasów i witamin, stosowany w celu wzmocnienia odporności, oczyszczenia organizmu, a także walki z cukrzycą.

Kolejną osobą, którą spotkaliśmy był pan zajmujący się radiestezją, masażami ajurwedyjskimi, akupunkturą kryształów oraz izoterapią. Dodatkowo oferował pomoc w doborze ziół oraz diagnozę stanu zdrowia za pomocą aury.

Dowiedzieliśmy się wiele na temat aromaterapii dzięki Jarosławowi Wernerowi. Opiera się ona na użyciu esencji roślinnych (olejków eterycznych), które przyswajamy za pomocą węchu i skóry. Jest to terapia całkowicie naturalna, pomijająca układ pokarmowy, a więc nie tak inwazyjna, jak większość terapii.

Medycyna naturalna w pojęciu wystawców nie kończyła się jednak na masażach, aromaterapii, izoterapii i tym podobnych zabiegach. Spotkaliśmy także osoby, które spojrzały na problem naturalnego leczenia z innego, bardziej kreatywnego punktu widzenia.

Jedną z tych osób był przedstawiciel pani Wandy Wegener - osoby, która od ponad 20-stu lat pomaga ludziom ciężko chorym oraz chcącym zmienić swoje życie za pomocą metody "Umsył w walce z chorobą i kreacja samego siebie". Warunkiem sukcesu w tej terapii jest sama chęć wyzdrowienia i pozytyne nastawienie do terapii.

Wystawcy oferowali także diagnozę zdrowia i osobowości za pomocą zdjęć aury, badania tęczówki oka, a także na podstawie wróżb astrologicznych.

Targi obfitowały w różnorodność oferowanych usług. Mimo ogromnego upału wystawcy stawili się tłumnie, a goście z zaciekawieniem przeglądali ich produkty. Targi Medycyny Naturalnej były wydarzeniem wartym obecności i obfitującym w nową wiedzę.

 

BM

Dodaj komentarz

KomentarzeInowacyjna gospodarka